Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر کشور و فرمانده سپاه: داعش به دنبال عملیات در ایران است

وزیر کشور و فرمانده سپاه: داعش به دنبال عملیات در ایران است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران و محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران، ضمن اعلام کشف مقدار زیادی بمب و مواد انفجاری و شناسایی تیم های تروریستی و شبکه های پشتیبانی آنها، نسبت به قصد داعش برای انجام عملیات و ایجاد ناامنی در ایران هشدار داده اند.

وزیر کشور شنبه شب (۳۰ آبان) در شبکه اول تلویزیون دولتی ایران ضمن اشاره به حملات تروریستی پاریس و دستگیری یک تیم تروریستی در مناطق مرزی کرمانشاه گفت اگرچه هر روز در مرزهای کشور با این موارد روبرو می شویم، اما دولت همواره با کنترل و رصد این اقدامات را خنثی می کند.

همچنین به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، فرمانده کل سپاه نیز روز یکشنبه، اول آذرماه، گفت: «داعش مدت‌هاست می‌خواهد در ایران ناامنی ایجاد کند اما با اشراف اطلاعاتی دستگاه امنیتی و همکاری مردم تاکنون تلاش‌های آن‌ها خنثی شده است.»

محمد علی جعفری در توضیح ابعاد تهدید واقعی داعش برای ایران گفت: « با شرایط امنیتی کشورمان بعید می‌دانم داعش بتواند اقدام گسترده‌ای در ایران انجام بدهد. البته ممکن است اقدام کوچکی انجام دهد اما همانند آنچه در کشورهای دیگر انجام می‌دهد، نمی تواند در ایران ناامنی ایجاد کند.» او از وجود چند شبکه علاوه بر شبکه ای که در کرمانشاه شناسایی شده سخن گفت و اضافه کرد: «داعش شبکه‌های پشتیبانی دارد که از آن‌ها حمایت می‌کند و این شبکه‌ها لایه‌های مختلفی دارد. اما بقیه شبکه‌ها هم در اشراف اطلاعاتی ما قرار دارند و اگر لازم باشد با آن‌ها برخورد می‌شود.»

پیش از آن محمود علوی وزیر اطلاعات ایران نیز روز سه شنبه ۱۹ آبان در یک نشست خبری از کشف یک شبکه تروریستی در شرق کشور و دستگیری بیش از چهل تروریست در استان های تهران، مازندران، گلستان و سیستان و بلوچستان خبر داد. او تلاش برای ناامن کردن ایران را در ارتباط با گسترش حضور روسیه در جنگ داخلی سوریه و در نتیجه تلاش مضاعف جریان های تروریستی در این زمینه دانست.

اگرچه در سخنان اخیر مقامات جمهوری اسلامی به جزئیات بیشتر و روشن تری در مورد کشف شبکه های تروریستی و نحوه برخورد با آنها اشاره نشده، اما وزیر کشور ضمن تاکید بر آمادگی وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و سپاه در حفظ امنیت مرزهای ایران از تهدید داعش، گفته است: «دولت ایران با عراق، افغانستان و پاکستان هماهنگ است و هرجا حس کنیم امنیت ما در نقطه ای از مرز دچار مشکل می شود، به خود اجازه دخالت می دهیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مقام آگاه ایران» ادعای «هشدار مخفیانه آمریکا به تهران پیش از حمله داعش » در کرمان را رد کرد

آمریکا از پیش به ایران درباره حمله داعش به مراسم سلیمانی مخفیانه هشدار داده بود

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری «امرای داعش» مرتبط با انفجارهای کرمان خبر داد