بروکسل، تحت «تهدید جدی و قریب الوقوع»

بروکسل، تحت «تهدید جدی و قریب الوقوع»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بروکسل، پایتخت بلژیک روز شنبه را با «بالاترین سطح هشدار امنیتی» پشت سر گذاشت. مقامهای این کشور دلیل این تصمیم را وجود «تهدید جدی و قریب الوقوع» عنوان

آگهی

بروکسل، پایتخت بلژیک روز شنبه را با «بالاترین سطح هشدار امنیتی» پشت سر گذاشت. مقامهای این کشور دلیل این تصمیم را وجود «تهدید جدی و قریب الوقوع» عنوان کرده اند.

متروی شهر ساعت سه بعد از ظهر بسته شد و به کافه ها، رستورانها، و مغازه های مرکز شهر توصیه شد که ساعت شش بعد از ظهر محل کسب خود را تعطیل کنند.

بلافاصله پس از کشتار پاریس، اظهار نظر فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه همه نگاه ها را به بروکسل معطوف کرد. آقای اولاند گفته بود که طراحی حملات در خارج مرزهای فرانسه صورت گرفته است.

این احتمال مطرح شده است که صلاح عبدالسلام که یکی از طراحان حملات پاریس معرفی شده است، در بروکسل باشد.

صلاح عبدالسلام، جوان ۲۶ ساله فرانسوی-بلژیکی که برادرش ابراهیم عبدالسلام یکی از مهاجمان انتحاری کشتار پاریس بود با حکم پلیس بین الملل، اینترپل، تحت تعقیب است.

به گفته مقامهای امنیتی فرانسه، او اجاره کننده خودرویی بود که مهاجمان را برای انجام عملیاتشان به کنسرت باتاکلان رسانده بود.

برادر دیگر صلاح عبدالسلام در بازداشت پلیس فرانسه است.

وکیل مردی که گفته می شود صلاح عبدالسلام را جمعه شب سوار بر خودرو کرده بود از قول موکلش می گوید که آقای عبدالسلام احتمالا در آن شب مواد منفجره همراهش داشت اما او چیزی ندیده است.

به مردم بلژیک توصیه شده است که تا حد امکان از حضور در مکانهای شلوغ مانند محل برگزاری رویدادهای ورزشی یا هنری پرهیز کنند.

در خیابانها نیروهای ارتش به کمک نیروهای پلیس شهری آمده اند.

در چند روز گذشته بازداشتهایی در بلژیک در ارتباط با حملات پاریس صورت گرفته است. مقامهای قضایی بلژیک یکی از افراد بازداشت شده را رسما به جرایم تروریستی متهم کرده اند و گفته اند که در خانه یکی از بازداشت شدگان، سلاح پیدا کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بروکسل مانع برپایی گردهم‌آیی بزرگ ملی‌گرایان اروپایی شد

ناتو هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت

آغاز ریاست دوره‌ای بلژیک بر شورای اتحادیه اروپا؛ بروکسل اولویت‌ها و برنامه ۶ ماهه خود را اعلام کرد