کار پناهجویان برای ورود به آمریکا دشوارتر می شود

کار پناهجویان برای ورود به آمریکا دشوارتر می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قانونی، کار را برای ورود پناهجویان سوری و عراقی به این کشور دشوارتر کرد. بسیاری از نمایندگان دموکرات، در رای مثبت دادن

آگهی

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قانونی، کار را برای ورود پناهجویان سوری و عراقی به این کشور دشوارتر کرد.

بسیاری از نمایندگان دموکرات، در رای مثبت دادن به پیش نویس این قانون که توسط جمهوریخواهان تنظیم شده بود، با حزب رقیب هم صدا شدند و در نهایت این قانون با ۲۸۹ رای مثبت در برابر ۱۳۷ رای تصویب شد.

پل رایان، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می گوید: «ما می دانیم که داعش به دنبال حمله به ما و کشورهای غربی دیگر است. عقل سلیم حکم می کند که ما درنگ کنیم، اوضاع را بررسی کنیم و مطمئن شویم که تدابیر لازم را به کار بسته ایم تا آنچه در پاریس اتفاق افتاد، در کشور ما رخ ندهد.»

بن کارسون، نامزد رقابت درون حزبی جمهوریخواهان، برای ریاست جمهوری با مقایسه مهاجران با سگ، خبرساز شده است. او می گوید: «ما باید بین امنیت و انسان دوستی تعادل برقرار کنیم. به عنوان نمونه، اگر یک سگ در همسایگی شما این طرف و آن طرف برود، فکر نمی کنم که شما خیلی احساس خوبی داشته باشید.»

بر اساس این قانون، رئیس پلیس فدرال آمریکا، رئیس امنیت داخلی کشور و رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا باید شخصا درخواست ورود تک تک پناهجویان را امضا و تایید کنند که ورود او تهدیدی برای امنیت آمریکا نیست.

در پی حملات هفته گذشته در پاریس، نگرانی در کشورهای غربی نسبت به حضور اعضای داعش در میان پناهجویانی که وارد این کشورها می شوند افزایش پیدا کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد

مدیر اف بی آی: هکرهای چینی منتظر فرصت هستند تا به آمریکا حمله‌ای ویرانگر بکنند