بمبهای روسیه با پیام «برای پاریس» به سوریه شلیک می شوند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بمبهای روسیه با پیام «برای پاریس» به سوریه شلیک می شوند

در پی تشدید حملات هوایی روسیه علیه داعش، روز جمعه بمباران اهداف داعش در سوریه ادامه یافت. مبداء بسیاری از این بمبها دریای خزر بوده است.

بر روی بمبی که از روسیه به سمت سوریه شلیک می شود، نوشته شده است: «این برای پاریس است»

در زیرنویس این تصویر که در کانالهای رسمی دولت روسیه منتشر شده است، به طعنه نوشته شده است: «این پیامی برای تروریستها است که با پست هوایی ارسال می شود.»

این تصویر را سفارت روسیه در بریتانیا هم در صفحه توییتر خود منتشر کرده است.

روسیه می گوید که در این حملات که هدف اصلی آن تاسیسات زیربنایی نفتی تحت کنترل داعش بود، بیش از ششصد نفر کشته شده اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می گوید: «من می خواهم از همه شما تشکر کنم. اما در عین حال می خواهم تاکید کنم دیگر پاکسازی سوریه از شورشیها و تروریستها برای محافظت از روسیه کافی نیست. ما با کارهای زیادی روبرو هستیم و امیدوارم که اقدامات در مراحل بعدی در همین سطح بالا صورت بگیرد. با همین سطح بالای حرفه ای.»

روسیه قرار است که یک مانور نظامی را در دریای مدیترانه برگزار کند و به همین دلیل مسیر بسیاری از پروازها در لبنان تغییر پیدا کرده است.

مقامهای روسیه تایید کرده اند که شواهد نشان می دهد که عامل سقوط هواپیمای خطوط هوایی روسیه، انفجار یک بمب در داخل هواپیما بود. داعش مسئولیت این حادثه را پذیرفته است.

با وجود این که روسیه در یک سو و آمریکا دولتهای اروپایی در سوی دیگر دیدگاه متفاوتی نسبت به آینده دولت سوریه دارند، هر دو هدف مشترکی را در سوریه دنبال می کنند که آن هم ریشه کن کردن داعش است.