گروگانگیری در باماکو؛ بیش از بیست نفر در حملات کشته شده اند

گروگانگیری در باماکو؛ بیش از بیست نفر در حملات کشته شده اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین گزارشها حاکی از آن است که تمامی گروگان های هتل رادیسون باماکو آزاد شده اند. سلیف ترائوره وزیر اطلاعات مالی این موضوع را تایید کرد. پنج شنبه

آگهی

آخرین گزارشها حاکی از آن است که تمامی گروگان های هتل رادیسون باماکو آزاد شده اند. سلیف ترائوره وزیر اطلاعات مالی این موضوع را تایید کرد. پنج شنبه افراد مسلح در حالی که شعارهای اسلامی می دادند به هتل رادیسون، هتلی بین المللی در باماکو، پایتخت مالی حمله کردند و ۱۷۰ نفر را به گروگان گرفتند.

افراد مسلح در اولین ساعات روز جمعه با خودرویی وارد ساختمان هتل رادیسون بلو شدند و با تیراندازی راه خود را به داخل ساختمان بازکردند. مهاجمان مسلح جمعه ۱۴۰ مشتری عمدتا خارجی و ۳۰ کارمند هتل را به گروگان گرفته اند. گفته می شود بین ۲۲ تا ۲۷ نفر در جریان این گروگان گیری کشته شده اند.

به گزارش رسانه های مالی، کسانی که در هتل گروگان گرفته شدند از چهارده کشور الجزایر، آلمان، بلژیک، کانادا، چین، ساحل عاج، اسپانیا، آمریکا، فرانسه، هند، مراکش، روسیه، سنگال و ترکیه بوده اند.

از بین کسانی که کشته شدند فقط هویت یک نفر جفری دیودون نماینده پارلمان بلژیک شناسایی شده است. گروگان گیران در آغاز نزدیک به هشتاد تن از گروگان ها از جمله آنهایی که قادر به خواندن قرآن بودند را آزاد کردند.

کماندوهای آمریکایی و نیروهای ویژه ای از فرانسه در این عملیات به نیروهای امنیتی مالی کمک کردند. احتمال می رود تعداد قربانیان افزایش پیدا کند. در پی این حمله می توان گفت که در سه هفته گذشته بیش از ۵۱۸ نفر در حملات تروریستی، در آنکارا، بیروت پاریس و مالی ونیجریه کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت ترور و خشونت به مالی

حمله مسلحانه به غیرنظامیان در مالی دست‌کم ۲۱ کشته بر جای گذاشت

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند