قربانیان مسلمان در کشتار پاریس چه کسانی بودند؟

قربانیان مسلمان در کشتار پاریس چه کسانی بودند؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه داعش که مسئولیت کشتار در پایتخت فرانسه را به عهده گرفت چنین گفته است: «فرانسه و تمام ملت هایی که دنباله رو آنند بدانند که در صدر اهداف دولت

گروه داعش که مسئولیت کشتار در پایتخت فرانسه را به عهده گرفت چنین گفته است: «فرانسه و تمام ملت هایی که دنباله رو آنند بدانند که در صدر اهداف دولت اسلامی هستند… و این تا زمانی است که آنها در فرانسه جنگ خود علیه اسلام را به رخ می کشند و بار هواپیماهای خود در سرزمین خلافت، علیه مسلمین می جنگند.»

آگهی

هر حمله ای در فرانسه ممکن است به کشته شدن مسلمانان نیز بینجامد زیرا به گزارش مرکز پژوهش های «پیو» آمریکا، در حدود چهار میلیون و هفتصد و ده هزار مسلمان در این کشور زندگی می کنند. به عبارت دیگر هفت و نیم درصد جمعیت فرانسه را مسلمانان تشکیل می دهند.

یاسر لواتی، سخنگوی انجمن مبارزه با اسلام هراسی فرانسه می گوید: «داعش از چند سال پیش تا کنون هزاران نفر از مسلمانان را در آفریقا و خاورمیانه را قتل عام کرده است.»

او می افزاید: «آنها الان دارند مسلمانان را اینجا در فرانسه می کشند. واژه “اسلامی” در عنوان این گروه فقط بهانه ای است برای تفکرشان. ببینید چقدر حمله کرده اند، کارشان تمامی ندارد.»

پژوهش ها نشان می دهند علت بریدن بسیاری از اعضا داعش حملات این گروه به مسلمانان سنی در سوریه بوده است.

یک جوان فارغ التحصیل رشته معماری، دو خواهر که جشن تولد یکی از آن ها بود، یک نوازنده با ذوق و یک کارگر مغازه تنها چند تن از ده ها انسان بی گناهی بودند که نامشان در میان کشته شدگان حملات تروریستی روز جمعه گذشته در پاریس به چشم می خورد. اما نقطه مشترک این افراد آن بود که همگی مسلمان یا مسلمان زاده بودند.

Hodda Saadi

هُدی سعدی، ۳۵ ساله

هدی، پیشخدمت تونسی تبار هنگامی که تروریست ها به روی او آتش گشودند، در یکی از بهترین سال های عمر، تولد خود را جشن می گرفت. او یکی از نوزده قربانی است که آن شب در حالی که در تراس کافه نشسته بودند به رگبار بسته شد. یکی از برادران او به نام سعید بشیر به روزنامه لوپاریزین گفت: «آنهایی که این کار را کردند، هرگز نمی توانند ادعای دینداری کنند. همه اعضا خانواده ما کار می کنند، ما همیشه نمونه خوبی از یک خانواده ادغام شده در جامعه فرانسوی بوده ایم.»

Halima Saadi

حلیمه سعدی، ۳۷ ساله

حلیمه که مادر دو فرزند بود با خواهرش در تراس کافه ای نشسته بودند که برادرشان خالد در آن کار می کرد. خالد به شبکه تلویزیونی «ای تله» فرانسه گفت: «مهاجمان به سرعت از راه رسیدند و به هر کسی که در تراس کافه بود شلیک کردند. آنها همه را کشتند، خواهران مرا هم کشتند.»

Djamila Houd

جمیله هود، ۴۱ ساله

قربانی دیگر در همان کافه جمیله هود ۴۱ ساله بود که آن شب در آغوش شوهرش گرگوری رایننبرگ جان داد. شوهر او به شبکه دو تلویزیون فرانسه گفت: «من دستش را گرفتم. اما دیگر نتوانستیم برگردانیمش. به من گفت مواظب دخترمان باشم و من به او قول دادم که چنین کنم.»

آگهی

از جمیله که در یک مغازه لباس فروشی کار می کرد، دختری هشت ساله باقی مانده است.

Amine Ibnolmobarak

امین ابن المبارک، ۲۹ ساله

امین یک معمار اهل مراکش بود که برای تحصیل به فرانسه آمده بود. او زمانی که کشته شد با همسرش در کافه لوکاریون نشسته بود. آنها تابستان گذشته ازدواج کرده بودند.Kheireddine Sahbi

خیرالدین صحبی، ۲۹ ساله

خیرالدین که به او «دیدین» می گفتند و با دوستانش بیرون رفته بود، زمانی که به خانه بر می گشت، کشته شد. او ویلونیست اهل الجزایر بود و در دانشگاه سوربن پاریس درس می خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام جوانان مسلمان کشورهای مختلف به مردم فرانسه

ممنوعیت پوشیدن عبا در مدارس فرانسه؛ شورای دولتی بر تصمیم دولت صحه گذاشت

برگزاری مراسم هشتمین سالگرد حمله به دفتر شارلی ابدو همزمان با خشم تهران از کاریکاتورهای خامنه‌ای