پیام جوانان مسلمان کشورهای مختلف به مردم فرانسه

پیام جوانان مسلمان کشورهای مختلف به مردم فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حوادث تروریستی پاریس واکنش های متفاوتی را در میان مسلمانان فرانسه و دیگر کشورها در پی داشته است. روز چهارشنبه، مرد جوان مسلمانی با چشمهای بسته و در

آگهی

حوادث تروریستی پاریس واکنش های متفاوتی را در میان مسلمانان فرانسه و دیگر کشورها در پی داشته است. روز چهارشنبه، مرد جوان مسلمانی با چشمهای بسته و در حالیکه دو پلاکارد در مقابل خود گذاشته بود، آغوش خود را به روی رهگذران میدان رپوبلیک پاریس گشود.

به روی یکی از پلاکاردهای وی نوشته شده بود: «من با چشمان بسته به شما اعتماد می کنم، شما چطور؟» و «من مسلمانم و به من می گویند تو تروریستی» مضمون پلاکاردهایی بود که این جوان با استفاده از آن، به حوادث تروریستی پاریس واکنش نشان داد.

گروهی از جوانان پاکستانی نیز در ویدئویی که به روی صفحۀ فیسبوک منتشر کرده اند پیام خود را در مورد تیراندازی های صورت گرفته در پاریس که منجر به مرگ ۱۲۹ نفر شد، به معرض نمایش عموم گذاشته اند.

در یک ویدئوی کوتاه، جوانانی پاکستانی با ابراز تاسف از این وقایع می گویند تنها به دلیل اینکه تروریست ها مسلمان بوده اند، دلیلی نیست که تمام مسلمانان تروریست خطاب شوند.

این جوانان می گویند نسبت دادن این اقدامات به تمام مسلمانان جهان، همانند این است که جنایات هیتلر را به تمام آلمان ها نسبت بدهیم و یا اینکه تمام روس ها را به خاطر جنایت های استالین سرزنش کنیم.

به گفتۀ جوانانی که در این ویدئو پیغام خود را به گوش دیگران رسانده اند، ملت پاکستان به خوبی غم مردم فرانسه را می فهمند چرا که سالهاست هدف تروریست ها قرار دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ممنوعیت پوشیدن عبا در مدارس فرانسه؛ شورای دولتی بر تصمیم دولت صحه گذاشت

وزیر کشور فرانسه: «تروریسم اسلام‌گرای سنی» اصلی‌ترین خطر برای اروپاست

پارلمان اروپا با تصویب قطعنامه‌ای خواستار قرار دادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی شد