سه حملۀ انتحاری در نیجریه دست کم ۴۸ کشته برجای گذاشت

سه حملۀ انتحاری در نیجریه دست کم ۴۸ کشته برجای گذاشت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روز چهارشنبه چند حملۀ انتحاری در دو شهر نیجریه رخ داد که در نتیجۀ آن دست کم ۴۸ نفر کشته شدند. نزدیک به ۲۰۰ نفر نیز در این حملات تروریستی مجروح شده

آگهی

روز چهارشنبه چند حملۀ انتحاری در دو شهر نیجریه رخ داد که در نتیجۀ آن دست کم ۴۸ نفر کشته شدند. نزدیک به ۲۰۰ نفر نیز در این حملات تروریستی مجروح شده اند.

یکی از این حملات در بازار فروش موبایل در شهر کانو رخ داده و هر دو انتحارکننده زن بودند.

یکی از مجروحان این حادثه می گوید: «کنار میز فروش غرفه ام ایستاده بودم و تنها چیزی که یادم هست صدای بلند و مهیبی بود که شنیدم. بعد متوجه خونی شدم که از سرم می ریخت. دور و برم پر از مردمی بود که برای نجات جانشان فرار می کردند.»

همزمان با این انفجارها، یک حملۀ انتحاری دیگر نیز در شهر یولا به وقوع پیوسته که در نتیجۀ آن دست کم ۳۴ نفر کشته شده اند. بیش از ۸۰ نفر نیز در این حادثه مجروح شده اند. مقامات شهری پس از این انفجار به دیدار مجروحان در بیمارستان شهر یولا رفته اند.

گروه اسلامگرای بوکوحرام مسئولیت این حملات انتحاری را به عهده گرفته است.

این حملات انتحاری همزمان با انتشار نام خطرناک ترین گروههای تروریستی بر اساس شاخص تروریسم جهانی بوقوع می پیوندند. در این رتبه بندی، چهار گروه داعش، بوکوحرام، القاعده و طالبان بیشترین حملات تروریستی را در جهان صورت داده اند و مسئول بیش ۷۸ درصد از این حملات هستند.

به گزارش شاخص تروریسم جهانی، بیش از ۳۲ هزار و ۶۵۸ نفر در سال گذشته در حملات تروریستی کشته شده اند و نزدیک به ۸۰ درصد از این حملات تروریستی در کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، نیجریه، پاکستان و سوریه رخ داده است.

در رتبه بندی شاخص تروریسم جهانی، عراق با دست کم ۲۴۹۰ نفر در رتبۀ نخست این لیست قرار دارد. پس از عراق کشورهای افغانستان، پاکستان و نیجریه قرار دارند.

این تحقیقات همچنین نشان می دهد خسارات اقتصادی ناشی از تروریسم در دنیا به ۵۳ میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی تقریبا دو برابر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

روسیه از انجام «عملیات ضد تروریستی» در داغستان خبر داد

تبعات حمله تروریستی به کنسرتی در مسکو: کارگران مهاجر در حال فرار از روسیه هستند