حملات سنگین ارتش روسیه علیه نیروهای داعش در سوریه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حملات سنگین ارتش روسیه علیه نیروهای داعش در سوریه

ارتش روسیه حملات سنگینی را در شبانه روز گذشته علیه گروه داعش در سوریه انجام داده است. رییس جمهوری روسیه دلیل آنرا ادعاهای داعش مبنی بر انفجار هواپیمای روسیه بر فراز صحرای سینا دانسته است. ولادیمیر پوتین سه شنبه در کنار وزیر دفاع روسیه به فرماندهان ارتش روسیه دستور داد تا با نظامیان فرانسه در سوریه برای مبارزه با داعش همکاری کنند.

ولادیمیر پوتین: “بزودی ناوگانی از ارتش فرانسه به منطقه تحت کنترل شما می آید، باید ارتباط مستقیمی با آنها برقرار کنیم و مانند یک متحد اصلی با یکدیگر همکاری کنید.”

حملات پاریس و انفجار هواپیمای روس که مسئولیت هر دوی آنها گروه داعش برعهده گرفته است یکی از دلایل اصلی اشتراک نظر روسیه و غرب برای انهدام گروه داعش در سوریه است. با این حال وزیر کشور مصر همچنان تروریستی بودن حمله به هواپیمای روس را انکار می کند.

وزیر کشور مصر می گوید: “زمانی که متوجه شویم که از لحاظ امنیتی ضعفهایی داریم سعی خواهیم کرد که آنها را از پیش رو برداریم، اگر چه تا امروز هیچ سندی مبنی بر اشتباهات امنیتی ما وجود نداشته است و مراحل امنیتی را بدرستی رعایت کرده ایم.”

گفته های مقامات مصری در حالیست که خبرگزاری ها اعلام کرده اند سه شنبه نیروهای امنیتی مصر دو نفر را در جریان انفجار هواپیمای روس در آسمان مصر بازداشت کرده اند.