Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مراسم دعا برای قربانیان پاریس در کلیسای نوتردام برگزار شد

مراسم دعا برای قربانیان پاریس در کلیسای نوتردام برگزار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر از مردم پاریس، شامگاه یکشنبه در مراسم عشای ربانی که برای گرامیداشت یاد قربانیان در کلیسای نوتردام برگزار شد، شرکت کردند. این مراسم توسط اسقف

آگهی

صدها نفر از مردم پاریس، شامگاه یکشنبه در مراسم عشای ربانی که برای گرامیداشت یاد قربانیان در کلیسای نوتردام برگزار شد، شرکت کردند. این مراسم توسط اسقف اعظم پاریس اجرا شد.

یکی از حاضران در این مراسم می گوید: «ماهیت جمع شدن در اینجا، یعنی اینکه به کودکان و جوانانی فکر می کنیم که درگذشته اند. تمام آنهایی که مجروح هستند و میان مرگ و زندگی دست و پا می زنند. بیش از همه برای این به اینجا آمده ایم تا تسلیم نفرت و طرد دیگری نشویم.»

یکی دیگر از حاضران نیز که اهل ایرلند است، با بیان اینکه در جمع حاضر، حسی قوی از انسانیت موج می زند، می گوید: «انسانیت واقعی را اینجا و از بودن در جمعی که همه کاتولیک نبودند و به یک دین تعلق نداشتند، حس کردم. همه با هم آمده بودند. این معنای واقعی جامعه و قابل احترام است.»

این مراسم ۴۸ ساعت پس از حملات تروریستی در پاریس و در حالی برگزار شد که تجمعات عمومی در ادامۀ تشدید ضرایب امنیتی ممنوع بود. به گزارش مقامات پاریس، بیش از ۲۰۰۰ نفر در این مراسم شرکت کرده بودند.

خبرنگار یورونیوز از مقابل نوتردام پاریس می گوید: «این تجمع و دقایقی همبستگی تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. همۀ کسانی که به اینجا آمده بودند نتوانستند در این مراسم فرامذهبی شرکت کنند. حتی آنهایی که در صحن مقابل این کلیسا حاضر بودند برای پاسخ دادن به دعوت اسقف پاریس و برای اینکه بگویند نمی ترسند و در برابر نفرت تسلیم نمی شوند، به اینجا آمده اند.»

در حملات تروریستی پاریس ۱۳۲ نفر کشته و دست کم ۳۰۰ نفر نیز مجروح شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی کلیسای نوتردام پاریس مهار شد؛ تردید مقامات دربارۀ مقاومت بنا

شهروندان پاریس: همبستگی را باید جایگزین ترس کنیم

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد