نکات برجسته نطق فرانسوا اولاند در برابر کنگره در گفتگو با خبرنگار یورونیوز

نکات برجسته نطق فرانسوا اولاند در برابر کنگره در گفتگو با خبرنگار یورونیوز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یورونیوز: فابین فارژ٬ خبرنگاری اعزامی ما به پاریس٬ شما سه روز پس از حوادث دردناک پاریس سخنرانی فرانسوا اولاند را در برابر کنگره در ورسای دنبال کردید

یورونیوز: فابین فارژ٬ خبرنگاری اعزامی ما به پاریس٬ شما سه روز پس از حوادث دردناک پاریس سخنرانی فرانسوا اولاند را در برابر کنگره در ورسای دنبال کردید. آیا فرانسوا اولاند به انتظارات اعضای پارلمان و همینطور فرانسوی ها پاسخ داده است؟

آگهی

فابین فارژ: مثل هر بار که رئیس جمهوری اظهار نظر می کند از لحاظ سیاسی انواع واکنش ها را به دنبال دارد. چپها از نطق محکم٬ مسئولانه و اعلام برخی تدابیر مشخص بویژه اشتغالزایی در خدمات دولتی از جمله در بخش پلیس و دستگاه قضایی استقبال کردند. برخی از این اقدامات در این وضعیت اضطراری که سه ماه ادامه خواهد یافت انجام می شود. پارلمان باید تا پایان هفته جاری نظرش را نسبت به این اقدامات پیشنهادی اعلام کند و به آنها رای بدهد. در ارتباط با واکنش نه چندان رضایت بخش جناح راست باید بگویم که این نطق برای آنها ناراحت کننده بود مثلا اروه ماریتون٬ نماینده راستگرای پارلمان از اینکه فرانسوا اولاند از جبهه داخلی نام برده بود ناراحت شد. او از رئیس جمهوری انتقاد کرد که چرا از کلمه اسلامگرایی استفاده نکرده است.

یورونیوز: فابین چه نکته مهمی در نطق رئیس جمهوری بود که می توان از آن یاد کرد؟ از وحدت سخن به میان آمد. آیا وحدت را الزاما نمی توان پیشرفت تلقی کرد. برای اینکه صداهای مخالفی به ویژه از سوی جناح راست و منتقدان برخاسته بود.

فابین فارژ: وحدت ملی تا حدی آسیب دیده است. در اظهارات رئیس جمهوری اشتغالزایی به موضوع خیلی مهمی اشاره دارد که مسلتزم هزینه های مالی قابل توجهی است و فرانسوا اولاند آن را در یک فرمول خلاصه کرد. او گفت: در حال حاضر میثاق امنیتی در فرانسه خیلی مهمتر از میثاق ثبات رشد اقتصادی در سطح اروپا است. منظور او اقدامات مسئولانه دفاعی توسط فرانسه و ضرورت توجه به وضعیت استثنایی است که در آن این هزینه های مالی را لازم می دانیم.او همینطور از ضرورت بازنگری در قانون اساسی و اعمال اصلاحات در زمینه آنچه وضعیت اضطراری می نامیم سخن گفت. باید در نظر داشت که با تقویت دستگاه قضایی یک رشته از قوانین طی هفته های آینده به تصویب خواهد رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای