مانوئل والس: حملات دیگری علیه فرانسه و اروپا در حال طرح ریزی است

مانوئل والس: حملات دیگری علیه فرانسه و اروپا در حال طرح ریزی است
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه با بیان این که حملات دیگری علیه کشورش و دیگر کشورهای اروپایی در حال طرح ریزی است گفت حملات جمعه شب پاریس در خاک سوریه

آگهی

مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه با بیان این که حملات دیگری علیه کشورش و دیگر کشورهای اروپایی در حال طرح ریزی است گفت حملات جمعه شب پاریس در خاک سوریه طراحی شده است.

آقای والس که کشورش بر تدابیر امنیتی افزوده است همچنین گفت:«ما در چند ماه اخیر نشان داده ایم که نه تنها با تروریست ها بلکه با تمام آنهایی که با تروریسم، اسلام افراط گرا و گروه های سلفی در ارتباط هستند و نیز آنهایی که علیه جمهوری فرانسه نفرت پراکنی می کنند، مبارزه می کنیم. »

آقای والس همچنین گفت:«ما مدت زمان طولانی با تهدیدات تروریستی مواجه بوده و زندگی خواهیم کرد. تردیدی نیست که ما باید آماده مقابله با حملات جدید باشیم.»

دولت فرانسه می گوید بامداد دوشنبه پلیس این کشور در طی ۱۵۰ یورش در شهرهای مختلف فرانسه از جمله در لیون، گرونوبل، ژومون و تولوز تعدای مظنون را بازداشت کرده است.

همزمان خبرگزاری فرانسه از بازداشت پنج مظنون و کشف سلاح از جمله آر پی چی در شهر لیون خبر داد.

برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه نیز روز دوشنبه از ضبط و توقیف گذرنامه ها و کارت های شناسایی ۶ شهروند مظنون این کشور خبر داد تا نتوانند از فرانسه خارج شوند.

این اولین بار است که دولت فرانسه بدنبال اعمال قوانین ضدتروریستی در ماه نوامبر، گذرنامه هایی را توقیف می کند.

برنارد کازنو افزود:«در حال حاضر ۴۰ نفر تحت بازجویی هستند.»

همزمان ترکیه اعلام کرد دو بار و در دسامبر ۲۰۱۴ و ژوئن ۲۰۱۵ به دولت فرانسه در خصوص یکی از عاملان حملات پاریس اطلاع رسانی و هشدار داده بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مظنونان اصلی حملات مرگبار جمعه شب پاریس

حمله «تروریستی» به گردشگران در نزدیکی برج ایفل پاریس: یک نفر کشته شد

پارلمان اروپا حمله مقامات جمهوری اسلامی علیه زنان ایرانی را محکوم کرد