Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نشست گروه بیست؛ مبارزه با افراط گرایی و بحران سوریه در کانون گفت و گوها

نشست گروه بیست؛ مبارزه با افراط گرایی و بحران سوریه در کانون گفت و گوها
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست دو روزه سران گروه بیست روز یکشنبه در آنتالیای ترکیه در سایه حوادث ناگوار جمعه شب پاریس با یک دقیقه سکوت و ادای احترام به قربانیان آن آغاز شد

آگهی

نشست دو روزه سران گروه بیست روز یکشنبه در آنتالیای ترکیه در سایه حوادث ناگوار جمعه شب پاریس با یک دقیقه سکوت و ادای احترام به قربانیان آن آغاز شد.

رهبران قدرتهای بزرگ اقتصادی جهان با هدف یافتن راه حلی برای بحران سوریه و مقابله با افراط گرایی و تروریسم در شهر ساحلی «بل ک» گردهم آمده اند و طی دو روز گفت و گوهای فشرده ای بین آنها در جریان است.

آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان ضمن تاکید بر تقویت کنترل مرزهای خارجی اروپا٬ مسئولیت کشورهای اروپایی در قبال ‍پناهجویان را یادآور شد و گفت: «ما اینجا در نشست گروه بیست حامل این پیام هستیم که قوی تر از هر یک از اشکال تروریسم هستیم. موضوعی که در حال حاضر در فرانسه برای مقام ها و نیروهای امنیتی مطرح است تلاش برای شناسایی عاملان و مشارکت کنندگان این حمله و یافتن روابط میان آنهاست. فراتر از همه اینها٬ ما مدیون قربانیان و عزیزانشان هستم. اما از سوی دیگر باید برای امنیت خود و برای پناهجویان بیگناهی که از جنگ و تروریسم گریخته اند کاری کنیم.»

به نظر می رسد نشست گروه بیست در سایه حوادث اخیر پاریس فرصتی است برای نزدیک کردن مواضع آمریکا و روسیه در قبال بحران سوریه. باراک اوباما و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری آمریکا و روسیه بدون آنکه سخنی از سرنوشت بشار اسد در آینده سوریه به میان آورند حمایت خود را از انتقال قدرت در سوریه به شیوه سیاسی و از رهگذر گفت و گو و با نظارت سازمان ملل اعلام کردند.

این اجلاس در حالی در جریان است که تنها عضو غایب آن فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه است در پی حوادث اخیر سفرش را به آنتالیا لغو کرد.

در نخستین روز این نشست مبارزه با افراط گرایی٬ تقویت کنترل مرزها و از بین بردن داعش در کانون گفتگوهای رهبران قدرتهای بزرگ اقتصادی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اجلاس گروه بیست در ترکیه در سایه حوادث مرگبار پاریس و در غیبت اولاند

تدابیر شدید امنیتی برای حفاظت از رهبران گروه ۲۰

پلیس ترکیه نزدیک به ۲۰۰ مظنون به عضویت در گروه داعش را دستگیر کرد