Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حملات ۱۳ نوامبر زندگی مسلمانان پاریس را سخت تر کرده است

حملات ۱۳ نوامبر زندگی مسلمانان پاریس را سخت تر کرده است
Copyright 
نگارش از Mohsen Salehi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حملات تروریستی ماه ژانویه به دفتر مجله شارلی ابدو و فروشگاه یهودیان زندگی روزمره مسلمانان فرانسه را سخت تر کرد؛ حال جمعه سیاه پاریس هم روی داد تا بیش

آگهی

حملات تروریستی ماه ژانویه به دفتر مجله شارلی ابدو و فروشگاه یهودیان زندگی روزمره مسلمانان فرانسه را سخت تر کرد؛ حال جمعه سیاه پاریس هم روی داد تا بیش از پیش مسلمانانی که هیچ قرابتی با تفکر داعشی ندارند نسبت به آینده خود بیمناک باشند.

رشید شوقی یکی از این افراد است. او بیان کرد: «یافتن شغل برای افرادی مثل من سخت تر خواهد شد. از تمام مسلمانان و اتباع شمال آفریقا می خواهم که متحد شوند و این اقدام تروریستی را محکوم کنند.»

محله «باربس» در شمال پاریس قرار دارد و بیشتر ساکنان آن مسلمان هستند. از شامگاه جمعه تاکنون کنترل در این محله افزایش یافته است.

مصطفی زیلفی، شهروند دیگری درباره کنترل های پلیس چنین گفت: «از سال ۲۰۰۰ میلادی در فرانسه هستم و در این مدت هیچگاه کنترل نشده بودم؛ ولی روز گذشته در محله سن میشل بازرسی شدم و از من خواستند جیب هایم را خالی کنم. احساس حقارت کردم، چرا که ۱۵ سال است که در این کشور زندگی می کنم و بخشی از وجود من فرانسوی است.»

وحید بارک، هم اظهار داشت: «اقدام آنها (تروریست ها) شرم آور است و موجب خدشه دار شدن اسلام می شود. عمل آنها مخالف اسلام است.»

والری گوریا، گزارشگر یورونیوز از مقابل مسجد بزرگ پاریس درباره اوضاع کنونی جامعه مسلمانان گفت: «نمازگزاران اندکی برای اقامه نماز ظهر به اینجا آمدند. اکثر آنها هم تمایلی به اظهار نظر ندارند. کسانی هم که با ما صحبت کردند نگران و خشمگین بودند. گرچه آنها اقدام عاملان عملیات را قاطعانه محکوم نکردند؛ ولی خواستار فعالتر شدن جامعه مسلمانان برای مقابله با تروریست هایی شدند که دم از اسلام می زنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهادت اولاند در دادگاه حملات ترویستی پاریس: داعش دموکراسی و شیوه زندگی ما را هدف قرار داده بود

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

راستی‌آزمایی یک ادعا؛ آیا دانشجویان مدافع حقوق فلسطینی‌ها در پاریس سلام نازی دادند؟