گردن زن بریتانیایی داعش به احتمال زیاد کشته شده است

گردن زن بریتانیایی داعش به احتمال زیاد کشته شده است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محمد اموازی معروف به «جان جهادی»، عضو بریتانیایی داعش احتمالا در عملیات پهپادی پنج شنبه شب ارتش آمریکا در شهر رقه سوریه کشته شده است. این خبر هنوز

محمد اموازی معروف به «جان جهادی»، عضو بریتانیایی داعش احتمالا در عملیات پهپادی پنج شنبه شب ارتش آمریکا در شهر رقه سوریه کشته شده است. این خبر هنوز تأیید نشده، اما مقامات واشنگتن می گویند این داعشی کویتی تبار «قاعدتا» باید کشته شده باشد.

آگهی

جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفت: «تروریست هایی که با داعش در پیوند هستند بدانند که عمرشان به سر آمده و شکست خواهند خورد. داعش هیچ آینده ای ندارد و همه راه های آن در نهایت به نابودی ختم می شوند.»

تصاویر قصاب داعش پیش از این در چندین ویدئوی گردن زنی دیده شده بود.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا نیز گفت: «اموازی یک قاتل وحشی است که در فیلم مشمئز کننده گردن زنی امدادگران بریتانیایی نشان داده شد. او یک تهدید جدی و دائمی برای شهروندان غیرنظامی نه تنها در سوریه، بلکه در تمام دنیا از جمله بریتانیا بود. بنابراین عملیات ما یک اقدام بجا در دفاع از خودمان بود.»

محمد اموازی یا همان «جان جهادی» چندین نفر از جمله دو امدادگر بریتانیایی به نام های دیوید هینس و آلن هنینگ، دو خبرنگار آمریکایی به نام های استیون ساتلوف و جیمز فولی، یک بازرگان ژاپنی به نام هارونا یوکاوا و یک امدادگر دیگر آمریکایی به نام پیتر کاسیگ را سر بریده است. فیلم هایی که از صحنه های اعدام به دست این فرد منتشر شد، بسیار تکان دهنده بود.

بنا به گزارش ها، فرد دیگری نیز که مظنون به همکاری با داعش و احتمالا در پیوند با «جان جهادی» است، روز جمعه در ترکیه دستگیر شد. هنوز جزئیات بیشتری از هویت این فرد و شرایط دستگیری او منتشر نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات ضد اسد در سوریه؛ شلیک نیروهای امنیتی حزب بعث به معترضان در شهر سویدا

دومین هفته اعتراض‌ها در جنوب سوریه؛ معترضان خواستار برکناری بشار اسد شدند

۳ عضو کنگره آمریکا به منطقه تحت کنترل شورشیان سوریه سفر کردند