پارلمان اوکراین به ممنوعیت تبعیض علیه اقلیتهای جنسی در یافتن کار رای داد

پارلمان اوکراین به ممنوعیت تبعیض علیه اقلیتهای جنسی در یافتن کار رای داد
نگارش از Euronews

پارلمان اوکراین با اصلاح قانون کار این کشور و با ۲۳۴ رای موافق در مقابل ۲۲۶ رای مخالف، به ممنوعیت تبعیض علیه اقلیتهای جنسی در یافتن کار رای داد. اما

پارلمان اوکراین با اصلاح قانون کار این کشور و با ۲۳۴ رای موافق در مقابل ۲۲۶ رای مخالف، به ممنوعیت تبعیض علیه اقلیتهای جنسی در یافتن کار رای داد.

اما همزمان رییس پارلمان اوکراین تاکید کرد که این قانون بدان معنی نیست که در آینده ازدواج افراد همجنسگرا در این کشور به رسمیت شناخته شود.

ولودیمیر آریف، یکی از نمایندگان موافق این قانون، با اشاره به اهمیت نشان دادن این که اوکراین یک کشور اروپایی است و روح و ذهنیت روس بر آن حاکم نیست، گفت: “مشکل است اما اوکراین در حال گریز از واقعیت دوران گذشته تعلق به شوروی سابق و ورود به اروپاست.”

اوله مدونیتسیا، نماینده مخالف هم باید بیان این که در جامعه اوکراین نظرات متفاوتی در این زمینه وجود دارد، گفت: “من روشی را که این لایحه به رای گذاشته شد دوست نداشتم. این یک کار موقت بود.”

ماریا کورنیوک، خبرنگار یورونیوز در کی یف هم با اشاره به این که تصویب این قانون از شرایط اتحادیه اروپا برای برداشته شدن شرط گرفتن ویزا برای اتباع اوکراینی بمنظور ورود به اروپا است، می گوید: “برای این کار می بایست ابتدا کمیسیون اروپا آن را تایید کند و سپس پارلمان اروپا هم به آن رای مثبت دهد. ممکن است این کار تا سال ۲۰۱۶ میسر شود. ولی در این صورت هم فقط دارندگان گذرنامه های بیومتریک خواهند توانست بدون ویزا وارد اروپا شوند.”

مطالب مرتبط