انتخابات فیفا؛ پنج نامزد و وضعیت نامعلوم میشل پلاتینی

انتخابات فیفا؛ پنج نامزد و وضعیت نامعلوم میشل پلاتینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پنج نفر از فیلتر کمیسیون انتخاباتی فیفا گذشته اند تا برای جانشینی سپ بلاتر با یکدیگر مبارزه کنند. انتخاب رییس فیفا در ماه فوریه برگزار می شود

آگهی

پنج نفر از فیلتر کمیسیون انتخاباتی فیفا گذشته اند تا برای جانشینی سپ بلاتر با یکدیگر مبارزه کنند. انتخاب رییس فیفا در ماه فوریه برگزار می شود. کمیسیون انتخاباتی فیفا همچنان تصمیمی درباره حق شرکت میشل پلاتینی نایب رئیس فیفا و رییس یوفا نگرفته است. دلیل آنهم محرومیت سه ماهه وی از هرگونه فعالیت فوتبالی عنوان شده است.

در میان نامزدها، چهره هایی همچون شاهزاده علی بن حسین از خانواده سلطنتی اردن که از سال ۲۰۱۱ ریاست فیفا برای بخش آسیا را بر عهده دارد، دیده می شوند.

سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، عضو خانواده سلطنتی بحرین و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا، جانی اینفانتینو، دبیر کل اتحادیه فوتبال اروپا موسوم به یوفا که اعلام کرده است در صورت تایید صلاحیت میشل پلاتینی و اعلام نامزدی او حتما از نامزدی کناره گیری خواهد کرد. موسیما گابریل، سیاستمدار و تاجر از آفریقای جنوبی و ژروم شامپاین، دیپلمات سابق فرانسوی از دیگر نامزدهای احراز این پست هستند.

میشل پلاتینی نیز در صورت لغو تعلیق در سمتش بعنوان رییس یوفا تا قبل از ماه فوریه، خواهد توانست نامزد ریاست فیفا شود. تنها کاندیدایی که نتوانست از فیلتر کمیسیون انتخاباتی فیفا بگذرد موسی بیلیتی اهل لیبریا بود. وی ریاست فدراسیون لیبریا را داراست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چالش‌های میزبانی جام‌جهانی ۲۰۳۴؛ دلارهای نفتی عربستان قرار است چگونه هزینه شوند؟

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد

عربستان رسما از پیشنهاد خود برای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۴ رونمایی کرد