خشم ورزشکاران پاک در پی افشاگریهای آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ

خشم ورزشکاران پاک در پی افشاگریهای آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

افشاگریهای آژانس جهانی مبارزه با دویپنگ درباره شمار متعدد ورزشکاران دوپینگی دوومیدانی که در زمره قهرمانان المپیک بوده اند از یکسو و اتهامات علیه

آگهی

افشاگریهای آژانس جهانی مبارزه با دویپنگ درباره شمار متعدد ورزشکاران دوپینگی دوومیدانی که در زمره قهرمانان المپیک بوده اند از یکسو و اتهامات علیه روسیه منوط به حمایتهای دولت این کشور از ورزشکاران دوپینگی واکنشهای متعددی در جهان ورزش داشته است. جرد تلنت قهرمان راهپیمایی ماراتن از استرالیا در بازیهای المپیک لندن پس از قهرمان روس به مدال نقره دست یافت.

وی می گوید:“همه تیم من امروز شوکه شده اند وقتی متوجه شدند مردی که من را در لندن شکست داد و مدال طلای المپیک را بر گردن انداخت، سرگئی کیردیاپکین، باید خیلی زودتر و مثلا در سال ۲۰۱۱ از حضور در رقابتها محروم می شد و در حالیکه این اتفاق
پس از المپیک سال ۲۰۱۲ لندن افتاد. این موضوع خشمگینم می کند وقتی که می فهمم فدراسیون بین المللی نمی تواند از ورزشکاران پاک در مقابل ورزشکاران آلوده به مواد دوپینگی دفاع کند.”

پائولا رادکلیف، قهرمان دوومیدانی ماراتن و دارنده رکورد این ماده زنان هم می گوید:
“شوکه ام، چرا که مدتهاست این موضوع برای همگان روشن شده است اما نه تا این حد و اندازه. واقعا با چه بی پروایی این افراد همه کاری کردند تا مدتها از هرگونه هشدار و محرومیتی در امان ماندند. و این موضوع فقط به دوومیدانی مربوط نمی شود تمام ورزشها آلوده هستند. امروز نباید تنها جلوی دوچرخه سواری و دوومیدانی را گرفت امروز باید ورزشکاران آلوده را از ورزشکاران پاک تمیز داد. باید با هم تلاش کنیم و تا مرحله جدیدی را آغاز کنیم.”

کمیته مستقل آژانس جهانی دوپینگ روسیه را متهم کرده است که بیش از ۱۴۰۰ نمونه خون ورزشکاران این کشور را از دسترس بازرسان آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ دور نگاه داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورزشکاران حرفه‌ای با درآمد خود چه می‌کنند؟

محمدجعفر مرادی رکورد ماراتن ایران را در برلین جابجا کرد

مرضیه حمیدی، تکواندوکار افغان: ورزشم مبارزه علیه گروه تروریستی ضدزن طالبان است