اتحادیه اروپا دولت اوکراین را به انجام اصلاحات فراخواند

اتحادیه اروپا دولت اوکراین را به انجام اصلاحات فراخواند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با رئیس جمهوری اوکراین در کی یف، مقامهای این کشور را به اجرای سیاستهای سختگیرانه تر در برابر فساد مالی

آگهی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با رئیس جمهوری اوکراین در کی یف، مقامهای این کشور را به اجرای سیاستهای سختگیرانه تر در برابر فساد مالی فراخواند. یکی از مهم ترین محورهای دیدار فدریکا موگرینی و پترو پوروشنکو، گفتگو درباره اعطای حق مسافرت بدون ویزا به اروپا، به شهروندان اوکراینی بود.

پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین گفت: «من از خانم موگرینی بسیار متشکرم. او موضع کاملا مشخص و روشن اتحادیه اروپا را در خصوص حقوق مرتبط با مسافرت بدون ویزای شهروندان اوکراینی اعلام کرد. ما با همکاران اروپایی خود موافقت کرده ایم که در صورت اجرای اصلاحات، این سیاست عملی شود.»

خانم موگرینی همچنین تاکید کرد که سیاست اتحادیه اروپا درباره تحریم روسیه به دلیل الحاق کریمه به روسیه تغییر نکرده است. او گفت: «در حالی که ما بر روی مساله بحران مهاجران در منطقه مدیترانه و خاور میانه تمرکز کرده ایم، همزمان باید در راس محورهای همکاریهای مشترکمان، موضوعاتی مثل سیاست به رسمیت نشناختن الحاق کریمه و اصلاحات در اوکراین باشد.»

انتظار می رود که پارلمان اوکراین روز سه شنبه جزییات پیش نویس قانون ضد فساد را به بحث بگذارد و درباره آن رای گیری کند.

گزارشگر یورونیوز از کی یف می گوید: «مشکل اوکراین این است که به خواسته های اروپاییها گوش نمی کند. بروکسل گفته است که دولت اوکراین باید سیاستهای ضدفساد را به کار ببندد، چرا که این موضوع بر مساله سیاست برداشته شدن ویزا تاثیر می گذارد. دفتر مربوط به این کار باید تا یک ماه دیگر کار خود را آغاز کند و اوکراین فقط سه هفته فرصت دارد تا قانون آن را تصویب کند. اتفاقی که هفته گذشته رخ نداد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حملات شدید روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین؛ مسکو: پاسخی به اقدامات خرابکارانه کی‌یف بود

گروهی از نیروهای روس هوادار اوکراین به مناطق مرزی در روسیه حمله کردند

ماکرون خطاب به متحدان اوکراین: بزدلی را کنار بگذارید؛ باید با درک شرایط شجاعت داشته باشیم