Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

میانمار؛ شکست حزب حاکم و پیروزی تاریخی حزب آنگ سان سوچی

میانمار؛ شکست حزب حاکم و پیروزی تاریخی حزب آنگ سان سوچی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اعلام پذیرش شکست انتخاباتی از سوی نظامیان حاکم میانمار، پیروزی تاریخی برای آنگ سان سوچی رهبر حزب «لیگ ملی برای دموکراسی» که ۱۵ سال را در حبس خانگی

آگهی

با اعلام پذیرش شکست انتخاباتی از سوی نظامیان حاکم میانمار، پیروزی تاریخی برای آنگ سان سوچی رهبر حزب «لیگ ملی برای دموکراسی» که ۱۵ سال را در حبس خانگی بسر برده، رقم خورده است.

خانم سوچی صبح روز دوشنبه در پیش بینی یی از پیروزی قاطع حزب خود در انتخابات روز یک شنبه خبر داد. سخنگوی حزب «لیگ ملی برای دموکراسی» نیز گفته است که این حزب ۸۰ درصد آرای مناطق مرکزی کشور را کسب کرده است. انتظار می رود کمیسیون انتخابات تا ساعاتی دیگر نتایج رسمی را اعلام کند.

انتخابات روز یک شنبه، نخستین انتخابات رقابتی در میانمار در ۲۵ سال گذشته بشمار می رود. آنگ سان سوچی رهبر اپوزیسیون میانمار و برنده جایزه صلح نوبل که ۱۵ سال در حبس خانگی به سر برده است اکنون در صورتی می تواند با نظامیانی که بطور غیر انتخابی یک چهارم پارلمان را در اختیار دارند مواجه شود که حزبش بتواند اکثریت مطلق آرا را کسب کند. حزب خانم سوچی برای کسب اکثریت مطلق آرا، نیازمند ۳۳۰ کرسی یا ۶۷ درصد آرا در دو مجلس میانمار را دارد.

در صورت کسب اکثریت مطلق آرا توسط حزب خانم سوچی، او طبق قانون و به دلیل داشتن فرزندانی با تابعیت خارجی نمی تواند در مقام ریاست جمهوری قرار گیرد.

ALERT: Phyoe Phyoe Aung's husband, Lin Htet Naing, detained for student protest in #Myanmar. https://t.co/H9dDRoXPHLpic.twitter.com/Tc5GhwsvYq

— AmnestyInternational (@amnesty) 6 Novembre 2015

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند

آغاز شمارش آرای بزرگ‌ترین انتخابات جهان؛ نارندرا مودی در آستانه سومین دوره نخست‌وزیری هند قرار گرفت