Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استقبال گسترده مردم میانمار از انتخابات پارلمانی

استقبال گسترده مردم میانمار از انتخابات پارلمانی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم میانمار برای انتخاب نمایندگان پارلمان از صبح یکشنبه در پای صندوق های رای حاضر شدند. بیش از سی میلیون نفر می توانند در این انتخابات شرکت کنند

آگهی

مردم میانمار برای انتخاب نمایندگان پارلمان از صبح یکشنبه در پای صندوق های رای حاضر شدند.

بیش از سی میلیون نفر می توانند در این انتخابات شرکت کنند. به گفته خبرنگاران حاضر در محل، استقبال مردم از انتخابات بسیار گسترده بوده و صف های طولانی در برابر دفاتر اخذ رای تشکیل شده است. بیش از نود حزب برای کسب کرسی های پارلمان با یکدیگر رقابت می کنند اما به نظر می رسد حزب حاکم “همبستگی و توسعه” و حزب “اتحادیه ملی برای دموکراسی” به رهبری آنگ سان سوچی، سرشناس ترین رهبر اپوزیسیون میانمار بخت بیشتری برای پیروزی دارند.

این نخستین انتخابات آزاد در میانمار از سال ۱۹۹۱ میلادی محسوب می شود و دهها نماینده از سازمان های بین المللی و اتحادیه اروپا بر سلامت آن نظارت می کنند. الکساندر گرف لامبسدورف، رییس گروه ناظران می گوید: «بر اساس مشاهدات ما، تا کنون روند انتخابات ظاهرا خوب بوده است. البته کاستی ها و نقص هایی هم هست که قبلا درباره اش صحبت کرده بودیم و خلل مهمی در سلامت انتخابات به وجود نمی آورد. اینجا در یانگون اتفاق نگران کننده ای مانند شناسایی رای دهندگان و غیره نیفتاده است، اما شاید از شهرهای دور افتاده اطلاعات دیگری به دستمان برسد.»

با این وجود ناظران بین المللی اجازه ندارند در دفاتر اخذ رای از سربازان ارتش در پادگان ها حاضر شوند. همچنین صدها هزار نفر از اقلیت مسلمان میانمار به دلیل فقدان اوراق هویت قادر به شرکت در انتخابات نیستند. ساکنان بخش هایی از کشور نیز به علت خشونت های فرقه ای نمی توانند در پای صندوق های رای حاضر شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند

رئیسی برای دیدار با پوتین به مسکو می‌رود