استقبال گسترده مردم میانمار از انتخابات پارلمانی

استقبال گسترده مردم میانمار از انتخابات پارلمانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مردم میانمار برای انتخاب نمایندگان پارلمان از صبح یکشنبه در پای صندوق های رای حاضر شدند. بیش از سی میلیون نفر می توانند در این انتخابات شرکت کنند

مردم میانمار برای انتخاب نمایندگان پارلمان از صبح یکشنبه در پای صندوق های رای حاضر شدند.

آگهی

بیش از سی میلیون نفر می توانند در این انتخابات شرکت کنند. به گفته خبرنگاران حاضر در محل، استقبال مردم از انتخابات بسیار گسترده بوده و صف های طولانی در برابر دفاتر اخذ رای تشکیل شده است. بیش از نود حزب برای کسب کرسی های پارلمان با یکدیگر رقابت می کنند اما به نظر می رسد حزب حاکم “همبستگی و توسعه” و حزب “اتحادیه ملی برای دموکراسی” به رهبری آنگ سان سوچی، سرشناس ترین رهبر اپوزیسیون میانمار بخت بیشتری برای پیروزی دارند.

این نخستین انتخابات آزاد در میانمار از سال ۱۹۹۱ میلادی محسوب می شود و دهها نماینده از سازمان های بین المللی و اتحادیه اروپا بر سلامت آن نظارت می کنند. الکساندر گرف لامبسدورف، رییس گروه ناظران می گوید: «بر اساس مشاهدات ما، تا کنون روند انتخابات ظاهرا خوب بوده است. البته کاستی ها و نقص هایی هم هست که قبلا درباره اش صحبت کرده بودیم و خلل مهمی در سلامت انتخابات به وجود نمی آورد. اینجا در یانگون اتفاق نگران کننده ای مانند شناسایی رای دهندگان و غیره نیفتاده است، اما شاید از شهرهای دور افتاده اطلاعات دیگری به دستمان برسد.»

با این وجود ناظران بین المللی اجازه ندارند در دفاتر اخذ رای از سربازان ارتش در پادگان ها حاضر شوند. همچنین صدها هزار نفر از اقلیت مسلمان میانمار به دلیل فقدان اوراق هویت قادر به شرکت در انتخابات نیستند. ساکنان بخش هایی از کشور نیز به علت خشونت های فرقه ای نمی توانند در پای صندوق های رای حاضر شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت نظامی میانمار و جلوگیری از حق دسترسی به خدمات پزشکی؛ پسر آنگ سان سوچی از بیماری مادرش خبر داد

دولت نظامیان میانمار ۶ سال از محکومیت حبس آنگ سان سوچی را عفو کرد؛ سوچی در بازداشت باقی می‌ماند

دومین سالگرد کودتای نظامی؛ میانمار همچنان چشم‌انتظار برگزاری انتخابات است