دیدار رئیس پارلمان اروپا با مقامهای ایرانی در تهران

دیدار رئیس پارلمان اروپا با مقامهای ایرانی در تهران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا در سفر یک روزه خود به تهران با رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و رئیس مجلس ایران دیدار کرد. مسئولان ایرانی و نماینده

آگهی

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا در سفر یک روزه خود به تهران با رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و رئیس مجلس ایران دیدار کرد. مسئولان ایرانی و نماینده اتحادیه اروپا در این دیدار درباره توافق هسته ای که بین ایران و گروه پنج به علاوه یک امضا شده است گفتگو کردند. موضوعات منطقه ای از جمله بحران سوریه و داعش هم از جمله محورهای این گفتگوها بود.

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران گفت: «ما مذاکرات خیلی خوبی در زمینه گسترش همکاریهای اقتصادی بین ایران و اروپا داشتیم. و مخصوصا در مسائل مهم منطقه ای و مشکل تروریسم در منطقه و همچنین بعضی از بحرانهایی که در منطقه است، گفتگوهای سازنده ای داشتیم.»

آقای شولتز گفت: «من امیدوارم که بتوانیم فصلهای کاملا جدیدی را در روابط خود باز کنیم. اما فهرست بلندی پیش روی ما است و سوالهایی را در این خصوص مطرح کردیم: موضوع سوریه، ثبات در منطقه، داعش یا دولت به اصطلاح اسلامی، اوضاع افغانستان، مبارزه علیه قاچاق مواد مخدر. ما درباره تفاوت دیدگاهمان درباره حقوق بشر و مجازات اعدام صحبت کردیم. همه این سوالها همچنان وجود دارند. اما هم اکنون اقبال جدیدی برای گفتگویی کاملا آزادانه داریم.»

سفر آقای شولتز به تهران در ادامه سفرهای مقامهای اروپایی به ایران پس از امضای تفاهم نامه هسته ای است. پیش تر فدریکا موگرینی، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا به ایران سفر کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش ازبکستان برای جذب گردشگر با تکیه بر میراث فرهنگی و توسعهٔ زیرساخت

گوترش بر سر اقلیم: بشریت یک انتخاب دارد: همکاری یا نابودی؛ ماکرون: آمریکا و چین سهم بیشتری بپردازند

استولتنبرگ پس از چراغ سبز ترکیه: پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو بسیار سریع انجام می‌شود