توضیحات وکیل بنزما درباره پرونده باج خواهی در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز

Access to the comments نظرها
نگارش از امید لهبی
توضیحات وکیل بنزما درباره پرونده باج خواهی در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز

اخبار و حواشی مربوط به فیلم روابط خصوصی ماتیو والبوئنا، بازیکن تیم ملی فرانسه و ارتباط کریم بنزما با تهدید به اخاذی در صدر رسانه های این کشور قرار گرفته است.

همه چیز برعکس شده، اول از بنزما بازپرسی می کنند بعد به ماتیو والبوئنا می گویند قضیه را تعریف کند

از سویی بنزما به مشارکت در باج خواهی متهم شده و از سوی دیگر قرار است مقامات قضایی هفته آینده اظهارات والبوئنا را استماع کنند.

درباره این پرونده فابین فارژ ، خبرنگار یورونیوز با سیلون کورمیه ، وکیل بنزما گفتگو کرده است. وی می گوید: «از لحاظ قضایی کریم بنزما همان حقوقی را دارد که سایرین، قاعدتا در پرونده ها باید اول از قربانی پرس و جو شود و در صورتی که پای شخص دیگری وسط کشیده شد آن وقت او را احضار می کنند و مورد بازخواست قرار می دهند. اما الان همه چیز برعکس شده، اول از بنزما بازپرسی می کنند بعد به ماتیو والبوئنا می گویند قضیه را تعریف کند.»

خبرنگار یورونیوز: دو تئوری ضد و نقیض وجود دارد، شما می گویید بنزما به والبوئنا توصیه کرده که باج ندهد. می توانید بگویید تئوری که شما از آن دفاع می کنید بر چه پایه ای استوار است؟

سیلون کورمیه: «من متوجه شدم که بازرسان مبنای کارشان را بر روی گفتگوی پنجم اکتبر بنزما و والبوئنا گذاشته اند. بخش هایی از این گفتگو طوری تفسیر شده که مبنای اتهام قرار گرفته است. آخر مکالمه نادیده گرفته شده، جایی که بنزما به والبوئنا می گوید باج ندهد دقیقا می گوید “سر و صدا به پا می شود، به درک، خانواده ات را در جریان قرار بده و بذار آن چیز منتشر شود.»