Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بحران پناهجویان از نگاه شبکه های اروپایی

بحران پناهجویان از نگاه شبکه های اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمپ پناهندگان در لسبوس یونان، اینجا صفهای طولانی پناهندگان دیگر عادی شده است. درک آن دشوار است اما اینجا اولین مکانی است که اتحادیه اروپا برای ثبت و

آگهی

کمپ پناهندگان در لسبوس یونان، اینجا صفهای طولانی پناهندگان دیگر عادی شده است. درک آن دشوار است اما اینجا اولین مکانی است که اتحادیه اروپا برای ثبت و انگشت نگاری مهاجران از آن بهره می برد. اولین بار در اینجا دو هفته پیش کمیسرهای اروپایی کلنگ مرکز میزبانی پناهجویان را زدند.

اینجا در این ساختمانهای پیش ساخته کارمندان اتحادیه اروپایی آمده اند تا توسط دستگاههای مدرن و پیشرفته پناهجویان را انگشت نگاری کرده و شمارشان را ثبت کنند. هدف اصلی اتحادیه اروپایی بدون اینکه به آن اشاره ای شده باشد انتخاب بهترین مهاجران از میان همه پناهجویان است.

برخی از مهاجرانی که معیارهای اتحادیه اروپایی برای پناهجویی را نداشته باشند باید به کشورهایشان بازگردند. پناهجویان گزینش شده بین کشورهای اروپایی تقسیم می شوند.

مثلا اینجا نزدیک به ۳۰ تن از مهاجران به لوکزامبورگ منتقل شده اند. عددی ناچیز در مقابل حضور هزاران هزاران مهاجر. در واقع در عمل سازمانهای اروپایی نمی توانند کاری در برابر سیل مهاجران بکنند.

سیل گسترده مهاجران بسوی یونان باعث شده تا دولت این کشور کاملا اداره و کنترل آنها را از دست دهد. بسیاری از مهاجران با نمایش گذرنامه های سوری خود می خواهند زودتر از بقیه مراحل انگشت نگاری و ثبت را طی کنند.

دولت یونان برای تسریع کارها سه چادر نصب کرده است تا بسیاری از پناهجویان را در زیر چادرها ثبت کند. تنها کاری که انجام می گیرد تایید هویت افراد است. انگشت نگاری پلیس یونان بسیار ساده تر از عمل اتحادیه اروپایی است و در نهایت یک عکس و کار تمام است.

کاله، یکی از بزرگترین کمپ پناهندگان اروپا با نزدیک به شش هزار مهاجر است که در وضعیت دهشت باری زندگی می کنند.

اینجا چهار دانشجوی لوکزامبورگی در حالی که همشاگردیهایشان با شروع تعطیلات به سفر رفته اند به اینجا آمده اند تا داوطلبانه به مهاجران کمک کنند.

متفق القول می گویند که هیچگاه انتظار دیدن چنین شرایطی را در این کمپ نداشته اند.

شرایطی شو
ک آور در مهد تمدن، فرانسه. زباله هایی که سنگفرش این کمپ هستند و تنها سه شیر آب برای ۶۰۰۰ مهاجر در کاله.

به دلیل چنین شرایطی بود که دولت از سوی دستگاه قضایی محکوم شد و دادگاه به مقامات دولتی تنها ۲۴ ساعت داده است تا در اسرع وقت شرایط این کمپ را نزدیک به شرایط انسانی کنند.

دانشجویان داوطلب پس از مشاهده شرایط اسف بار کمپ به سوی بخشی از کمپ که عراقیها در آن گرده هم آمده اند می روند.

در این کمپ زنان و کودکان اولویتهایی دارند. دولت فرانسه هم بخاطر عدم رعایت این موازین از سوی دستگاه قضایی محکوم شده است.

بسیاری از کودکان باید بتوانند به چادرهای تحت امنیت بروند تا در اسرع وقت به خانواده های فرانسوی معرفی شوند.
هر روز مانند بسیاری از این دواطلبان شهروندان فرانسوی هستند که به جنگل کاله می آیند تا به مهاجران کمک کنند. از ماه سپتامبر شمار مهاجران در کمپ کاله دو برابر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهترین پایتخت‌های اروپایی برای دوستداران هنر کدامند؟

مجلل‌ترین هتل‌های اروپایی با سرویس‌های غیرمعمول؛ از حمام شراب تا تجربه زندگی در قرون وسطی

نورپردازی بناهای نمادین قاره سبز با هدف ترغیب شهروندان به شرکت در انتخابات پارلمان اتحادیه اروپا