Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پروازها به شرم الشیخ یکی پس از دیگری متوقف می شوند

پروازها به شرم الشیخ یکی پس از دیگری متوقف می شوند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در حالیکه تحقیقات دربارۀ علت سقوط هواپیمای مسافربری روسی در صحرای سینا ادامه دارد، مقامات بریتانیا می گویند پرواز هواپیماهای این کشور به شرم الشیخ

آگهی

در حالیکه تحقیقات دربارۀ علت سقوط هواپیمای مسافربری روسی در صحرای سینا ادامه دارد، مقامات بریتانیا می گویند پرواز هواپیماهای این کشور به شرم الشیخ متوقف می شود.

به گفتۀ فیلیپ هامون، وزیر خارجۀ بریتانیا این تصمیم به دلیل احتمال سقوط این هواپیما در نتیجۀ «یک وسیلۀ انفجاری» گرفته شده است.

ایرباس آ۳۲۱ که حامل ۲۲۴ خدمه و مسافر بود، روز شنبه به فاصلۀ اندکی پس از عزیمت از فرودگاه شرم الشیخ سقوط کرد. جعبه های سیاه این هواپیما پیدا شده و تیم تحقیقاتی می گوید به دلیل وضعیت این دستگاهها، بررسی اطلاعات این دو جعبۀ سیاه زمان زیادی خواهد برد.

وزیر خارجۀ بریتانیا می گوید: «ما به این نتیجه رسیده ایم که توصیه های مسافرتی را تغییر بدهیم. این امر شامل تمام سفرها از طریق فرودگاه شرم الشیخ می شود. این به آن معناست که هیچ پروازی با مسافر بریتانیایی از این تاریخ به فرودگاه شرم الشیخ عزیمت نخواهد کرد.»

مصر و بویژه منطقۀ ساحلی شرم الشیخ از مهمترین مقاصد گردشگران بریتانیایی است. دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرده است تعدادی از متخصصان خود را به منظور بررسی وضعیت امنیتی فرودگاه شرم الشیخ به این منطقه اعزام می کند.

یکی از این گردشگران می گوید: «من از سال ۱۹۸۱ به اینجا می آیم، من بعد از جریانات سال ۹۷ به اینجا آمدم و باز هم به اینجا خواهم آمد.»

گردشگر دیگری نیز با تاکید بر اینکه چنین حوادثی در هر نقطه از دنیا ممکن است اتفاق بیافتد، این اقدام دولت بریتانیا را «یک تصمیم بد» می داند.

سقوط این هواپیما آنهم در شرایطی که اقتصاد مصر به شدت آسیب دیده، بر صنعت گردشگری این کشور تاثیر بدی گذاشته است.

داعش مدعی شده است که عامل سقوط این هواپیمای مسافربری روسی است و در پاسخ به اقدامات نظامی روسیه در سوریه این هواپیما را منفجر کرده است. علیرغم اینکه مقامات روسیه و مصر این امر را رد کرده اند اما اظهارات اولیه مبنی بر اینکه شیئی خارج از هواپیما در سقوط این ایرباس نقش داشته، نگرانی ها را افزایش داده است.

چند تیم تحقیقاتی بررسی قطعات و جعبه های سیاه این هواپیما را آغاز کرده اند. هنوز علت این سانحه مشخص نشده اما گمانه زنی ها مبنی بر انفجار این هواپیما در نتیجۀ یک بمب یا یک عامل خارجی افزایش یافته است.

همزمان، مقامات اطلاعاتی آمریکا می گویند سرویس های اطلاعاتی این کشور بر این باورند که گروه دولت اسلامی یا یکی از گروههای وابسته به داعش بمبی را در این هواپیما جاسازی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داستان زندگی قربانیان هواپیمای روسی سقوط کرده در مصر

ظرفیت‌های پنهان فریبکاری هوش مصنوعی؛ آیا فناوری انسان نسل او را منقرض می‌کند؟

کشف بقایای زنان متعلق به ۶ هزار سال پیش که به شیوه «مافیاهای ایتالیایی» شکنجه و خفه شده‌اند