Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس جمهوری رومانی: استعفای کابینه خیلی دیر بود

رئیس جمهوری رومانی: استعفای کابینه خیلی دیر بود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی روز چهارشنبه رهبران احزاب مختلف این کشور را مامور تشکیل دولت جدید رومانی کرد. وی در سخنانی با بیان اینکه استعفای

آگهی

کلاوس یوهانیس، رئیس جمهوری رومانی روز چهارشنبه رهبران احزاب مختلف این کشور را مامور تشکیل دولت جدید رومانی کرد.

وی در سخنانی با بیان اینکه استعفای نخست وزیر دیر اتفاق افتاد، در این باره گفت :«استعفای کابینه خیلی دیر بود. مردم جانشان را برای اینکه این کناره گیری تحقق یابد، از دست داده اند. کارهای زیادی باید انجام شود و نمی توانیم بگوییم که با تغییر دولت، تمام مشکلات رومانی بویژه مشکلات سیاسی حل خواهد شد. به کارهای زیادی نیاز داریم.»

ویکتور پونتا، نخست وزیر سابق رومانی که در پی تشدید اعتراضات در این کشور استعفا داد، اظهار امیدواری کرده است کناره گیری وی مردم را راضی کند.

وی از سوی دادستان های رومانی به فرار مالیاتی، جعل اسناد و پولشویی متهم شده و اکنون با استعفا از قدرت، زمینۀ محاکمه اش فراهم می شود. در پی رسوایی مالی ویکتور پونتا، رئیس جمهوری این کشور پیش از این خواستار کناره گیری وی از دولت شده بود اما نخست وزیر سابق رومانی با رد این خواسته، اتهامات وارده را کذب خوانده بود.

بازرسان آژانس مبارزه با فساد رومانی در ماه ژوئن گذشته و در ارتباط با همین پرونده، نخست وزیر رومانی را تحت بازپرسی قرار داده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات در رومانی علیرغم استعفای نخست وزیر ادامه دارد

بهار رومانی؛ اعتراض مردم به فساد و استعفای نخست وزیر

راستگرایان رومانی برای انتخابات پارلمان اروپا جبهه متحد تشکیل دادند