Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دادگاه عالی مکزیک مجوز کشت گیاه ماریجوانا را صادر کرد

دادگاه عالی مکزیک مجوز کشت گیاه ماریجوانا را صادر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حکم جدید دادگاه عالی مکزیک، طرفداران ایجاد اصلاحات در قوانین مصرف مواد مخدر را برای جشن به خیابانها کشاند. حکمی که می توان آن را نخستین گام برای

آگهی

حکم جدید دادگاه عالی مکزیک، طرفداران ایجاد اصلاحات در قوانین مصرف مواد مخدر را برای جشن به خیابانها کشاند. حکمی که می توان آن را نخستین گام برای قانونی کردن مصرف ماریجوانا در این کشور دانست.

دادگاه عالی مکزیک در اقدامی کم سابقه به چهار نفر اجازه پرورش گیاه ماریجوانا برای استفاده شخصی را داد. در جلسه رسیدگی به این پرونده سه قاضی از چهار قاضی دادگاه عالی با این حکم موافقت کردند. آنها استدلال کردند که وضع یک قانون مترقی می تواند منجر به تضعیف فعالیت کارتل های مواد مخدر در این کشور شود.

اما انریکه پنیا نیتو، رئیس جمهوری مکزیک که همواره با آزاد سازی مصرف مواد مخدر در این کشور مخالف بود، همچنان خواست اقدامات احتیاطی در نظر گرفته شود. او گفت: «باید بطور واضح بگویم که این تصمیم، درها را برای بحثهای گسترده جهت ایجاد مقرراتی مشخص برای استفاده از ماریجوانا باز می کند. علاوه بر این، ما نیاز به اتخاذ تدابیری داریم تا مردم بطور واضح بدانند عوارض مصرف ماریجوانا چیست.»

در کشور مکزیک دهه هاست که میان دولت و کارتل های مواد مخدر جنگ برقرار است. این جنگ از سال ۲۰۰۶ میلادی تا کنون بیش از صد هزار کشته و مفقود برجای گذاشته است. پیش از مکزیک، شماری از کشورهای آمریکای لاتین از جمله اوروگوئه مصرف ماریجوانا را قانونی اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عذرخواهی نیکی میناژ از لغو کنسرت منچستر؛ حمل ماری‌جوانا کار دست خواننده آمریکایی داد

مصرف ماری‌جوانا در کدام کشورهای اروپایی قانونی است؟

آلمان مصرف ماری‌جوانا را قانونی اعلام کرد