اعتراض به سفر رئیس جمهوری مصر به انگلستان در لندن

اعتراض به سفر رئیس جمهوری مصر به انگلستان در لندن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

صدها نفر در اعتراض به سفر عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر به انگلستان، عصر چهارشنبه، در برابر ساختمان نخست وزیری بریتانیا در لندن تجمع کردند و علیه

آگهی

صدها نفر در اعتراض به سفر عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر به انگلستان، عصر چهارشنبه، در برابر ساختمان نخست وزیری بریتانیا در لندن تجمع کردند و علیه وی و همچنین دیوید کامرون شعار سر دادند.

علی خردپیر، خبرنگار یورونیوز از برابر این ساختمان در لندن می گوید:«کسانی که بعد از ظهر امروز در برابر ساختمان شماره ۱۰ خیابان داونینگ استریت تجمع کرده اند، مخالف سفر رئیس جمهوری مصر به بریتانیا هستند و می گویند که او در سرکوب مخالفان دولت مصر نقش اصلی را ایفا کرده است.»

در این گردهمایی اعتراض آمیز خواهران ابراهیم حلاوه نیز حضور داشتند. آقای حلاوه، شهروند 19 ساله مصری تبار ایرلند به اتهام آنچه که دولت مصر آن را «مشارکت در خشونت های تظاهرات» ماه اوت سال ۲۰۱۳ میلادی در قاهره می خواند در مصر زندانی است.

یکی از معترضان گفت:«جمع شده ایم تا به نخست وزیر و دولتمان بگوییم با پذیرفتن یا دعوت از السیسی اشتباه کرده اید و بر خلاف قوانینی که خود وضع کرده اید عمل می کنید.»

فرد دیگری گفت:«امروز برای بریتانیا بخاطر دعوت از این قصاب و دیکتاتور به این کشور، روز بسیار بدی است.»

عبدالفتاح السیسی، مردی که یونیفورم ژنرالی را آویخت تا بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند می گوید مصر را آرام آرام به سوی دموکراسی هدایت می کند.

آقای السیسی، به دنبال تظاهرات گسترده علیه دولت محمد مرسی، رئیس جمهوری منتخب و وقت مصر، دولت وی را سرنگون کرد. دولت آقای السیسی سپس عرصه را بر جنبش اخوان المسلمینِ آقای مرسی به شدت تنگ و فعالیت های آن را ممنوع اعلام کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی پارلمان بریتانیا با حضور یک شاه پس از ۷۰ سال؛ چارلز سوم برنامه‌های دولت را قرائت کرد

پناهجویان در «تله مرگ»؛ آتش‌نشانان بریتانیا دولت را درباره ایمنی «بیبی استکهلم» به چالش می‌کشند

جنگ اوکراین؛ لندن نزدیک به ۳ میلیارد پوند برای تقویت ذخایر نظامی خود هزینه می‌کند