Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شولتز در یونان: بحران مهاجرت بحران اروپاست

شولتز در یونان: بحران مهاجرت بحران اروپاست
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا به امروز از اتخاذ سیاست های مشترک در مواجه با بحران مهاجرت باز مانده اند. این در حالی است که بار دشواری های ناشی از این

آگهی

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا به امروز از اتخاذ سیاست های مشترک در مواجه با بحران مهاجرت باز مانده اند. این در حالی است که بار دشواری های ناشی از این بحران برای برخی از کشورهای عضو این اتحادیه، همچون یونان، سنگین تر بوده است.

یونان، با اقتصادی نابسامان، پس از ترکیه اولین ایستگاه برای ده ها هزار مهاجر و پناهجو در مسیر آنها به سوی کشورهای ثروتمند اتحادیه اروپا همچون آلمان است.

برغم فقدان نگاه مشترک کشورهای عضو اتحادیه به بحران مهاجرت، مارتین شولتز، رئیس پارلمان اتحادیه در دیدارش از آتن، بحران مهاجرت را نه بحران فقط یونان بلکه بحران اروپا نامید که حل آن فقط از طریق همکاری جمعی میسر است.

یک زن داوطلب یونانی می گوید:«مهاجران خسته و کوفته از سفر دریا به یونان می رسند. وقتی رسیدند برای آنها لباس تهیه می کنیم اما تامین غذای آنها ا اولین نگرانی عمده ماست.»

همزمان با دیدار آقای شولتز از اقامتگاه موقت مهاجران در یک ورزشگاهی که بازی های المپیک ۲۰۰۴ میلادی در آن برگزار می شد، گروهی از چپگرایان و کمونیست های یونان تظاهرات برپا کردند.

آنان ضمن انتقاد از سیاست های اتحادیه اروپا و نیز آنچه آن را ‘بمب ها و جنگ امپریالیسم’ می نامیدند با پناهجویان همدردی کردند.

استاماتیس یانیسیس، خبرنگار یورونیوز از آتن می گوید:«یونان تعهد کرده است تا سالانه پذیرای ۵۰ هزار مهاجر باشد اما با افزایش روزانه شمار مهاجران دولت یونان هشدار می دهد اگر راه حلی سریع پیدا نشود به زودی در جابجایی و مواجه با سیل مهاجرانی که از سواحل ترکیه روانه این کشورند، ناتوان خواهد شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورشی دیگر از کنشگران محیط زیست؛ پاشیدن رنگ بر بنای تاریخی «استون‌هنج»

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟