شنود صداهای مشکوک در کابین خلبان هواپیمای ساقط شده روس در آسمان مصر

شنود صداهای مشکوک در کابین خلبان هواپیمای ساقط شده روس در آسمان مصر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات آمریکا می گویند که یک ماهواره نظامی این کشور گرمای زیادی ناشی از یک انفجار از هواپیمای روسی که در آسمان مصر سقوط کرد را دریافت کرده است

آگهی

مقامات آمریکا می گویند که یک ماهواره نظامی این کشور گرمای زیادی ناشی از یک انفجار از هواپیمای روسی که در آسمان مصر سقوط کرد را دریافت کرده است. خبرگزاری سی ان ان این خبر را به نقل از یک کارشناس نظامی آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود منتشر کرده است. همزمان کارشناسان روس گفته اند که در جعبه سیاه هواپیما صداهای مشکوکی را تنها لحظاتی قبل از انهدام آن در کابین خلبان می شنوند.

این در حالیست که همچنان فرضیه حمله تروریستی علیه این هواپیما ایرباس ای ۳۲۱ که بر فراز صحرای سینای مصر منفجر شد از سوی مقامات روس رد می شود.

گروه داعش در مصر ساعاتی پس از سقوط این هواپیما ادعا کرد که عامل سقوط آن بوده است. دوشنبه مقامات مسئول شرکت هوایی منسوب به این هواپیما، کاگالیم اویا، اعلام کردند که عامل خارجی دلیل سقوط این هواپیما بوده است.

روز سه شنبه خانواده قربانیان این سانحه هوایی برای شناسایی هویت نزدیکانشان به پزشکی قانونی سن پترزبورگ رفتند. شنبه هوایپمای ایرباس ای ۳۲۱ که از شرم الشیخ مصر به سن پترزبورگ بر فراز صحرای سینا منهدم شد و ۲۲۴ سرنشین و خدمه پرواز کشته شدند. اغلب مسافران این پرواز روس بوده اند. گروه داعش می گوید این هواپیما را در واکنش به حملات روسیه در سوریه منهدم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مرگبار کوسه در ساحل مصر؛ چگونه می‌توان خطر حمله این جانور را کاهش داد؟

المپیک ۲۰۲۴؛ تعدادی از ورزشکاران روسیه و بلاروس تحت شرایط خاص اجازه حضور در مسابقات را پیدا کردند

درخواست پوتین و بن سلمان از همه اعضای اوپک پلاس: به دیگر تولیدکنندگان نفت ملحق شوید