Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تشدید درگیریها بین فلسطینیها و اسرائیلیها؛ خشونتها همچنان قربانی می گیرند

تشدید درگیریها بین فلسطینیها و اسرائیلیها؛ خشونتها همچنان قربانی می گیرند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه درگیریهای خشونت بار بین شهروندان فلسطینی و اسرائیلی، یک فلسطینی کشته و سه اسرائیلی زخمی شدند. به گزارش پلیس اسرائیل، یک جوان فلسطینی روز

آگهی

در ادامه درگیریهای خشونت بار بین شهروندان فلسطینی و اسرائیلی، یک فلسطینی کشته و سه اسرائیلی زخمی شدند. به گزارش پلیس اسرائیل، یک جوان فلسطینی روز دوشنبه سه اسرائیلی را در حومه تل آویو مورد حمله قرار داد و با چاقو زخمی کرد.

این جوان نوزده ساله اهل کرانه باختری ابتدا به مرد سی و پنج ساله ای در یک اتوبوس حمله کرده، و بعدتر پیرزن هشتاد ساله ای را در خیابان مورد حمله قرار داد، و در نهایت بعد از زخمی کردن فرد دیگری در یک فروشگاه دستگیر شد.

از سوی دیگر، یک فلسطینی در درگیری با نیروهای امنیتی اسرائیل کشته شد. این مرد مهاجم روز دوشنبه در شهر جلمه و در یک ایست بازرسی با چاقو به یک سرباز اسرائیلی حمله کرده بود.

از آغاز دور جدید خشونتها بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها، در دو ماه گذشته دست کم ۶۷ فلسطینی به دست مأموران اسرائیلی کشته شده اند که ۴۰ نفر آنان از افراد مهاجم به شهروندان و سربازان اسرائیلی بوده اند. یازده اسرائیلی نیز در این فاصله به دست فلسطینی ها به قتل رسیده اند.

همزمان، با تشدید درگیریها بین شهروندان فلسطینی و اسرائیلی و افزایش قربانیان این خشونتها، انتقادها از سیاستهای سرسختانه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، نیز افزایش یافته است.

در همین راستا شیمون پرز، رئیس جمهوری پیشین این کشور، با انتقاد از رویکرد نتانیاهو می گوید: «اسرائیل باید به خاطر خودش راه حل تأسیس دو دولت (اسرائیلی و فلسطینی) را بپذیرد.» به گفته او، «هیچ بدیلی برای این راه حل وجود ندارد. تنها راه دیگری که وجود دارد جنگ دائمی است، و هیچکس نمی تواند برای همیشه درگیر جنگ بماند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت نوار غزه پس از جنگ؛ نتانیاهو ساز خود را می‌زند،‌ وزیر دفاع مخالف می‌کند

تامین‌کنندگان اصلی جنگ‌افزارهای اسرائيل چه کشورهایی هستند؟

شمار «سربازان اسرائیلی کشته‌شده در طول یک و نیم قرن» کمتر از تلفات فلسطینی‌ها در آخرین جنگ غزه است