دهکده آلمانی هفت برابر جمعیتش پناهجو می پذیرد

دهکده آلمانی هفت برابر جمعیتش پناهجو می پذیرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سومته، دهکده کوچکی با صد و دو نفر جمعیت در ایالت نیدرزاکسن آلمان است. این دهکده قرار است به زودی پذیرای صدها پناهجو باشد. تا کنون بخشی از فضای لازم

آگهی

سومته، دهکده کوچکی با صد و دو نفر جمعیت در ایالت نیدرزاکسن آلمان است. این دهکده قرار است به زودی پذیرای صدها پناهجو باشد.

تا کنون بخشی از فضای لازم برای اسکان پناهجویان آماده شده و قرار است تا چند هفته آینده کار ساخت و ساز و تجهیز اردوگاه در فضایی با چهار هزار متر مربع مساحت به پایان برسد.

ینس می یر، مدیر این مرکز با بیان اینکه اتمام کار در مدت کوتاه چالش برانگیز است، می گوید: «اگر فکر می کردم نمی توانیم مشکلات را حل کنیم این مسئولیت را قبول نمی کردم. ما اینجا همه با هم خیلی خوب کار می کنیم و این مشکل را هم از سر راه خواهیم برداشت.»

تعدادی از پناهجویان هم از سایر اردوگاههای پناهندگی به این شهر کوچک امده اند تا در ساخت و آماده سازی مرکز جدید کمک کنند.

محمد روحی، پناهجوی سوری می گوید: «من به اینجا آمده تا زندگی جدیدی بسازم. دوست ندارم بیکار باشم. می خواهم کمک کنم چون دور و برم همه در حال کمک کردن به ما هستند بنابراین فکر می کنم من هم باید کاری انجام دهم، این کمترین کاری است که از دستم بر میاید.»

پیش تر قرار بود هزار پناهجو به این دهکده کوچک فرستاده شوند اما در پی اعتراض ساکنان، این تعداد به هفتصد و پنجاه نفر کاهش یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گربه گم‌شده ۱۰۰۰ کیلومتر از فرانسه تا آلمان را برای پیدا کردن صاحبش طی کرد

اردوغان: بمباران بیمارستان‌ یا کشتن کودکان توجیهی ندارد؛ شولتس: حماس مسئول بحران انسانی در غزه است

رئیس جمهوری ترکیه وارد برلین شد؛ اردوغان در بحبوحه جنگ حماس و اسرائیل در آلمان به دنبال چیست؟