Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نشست رهبران احزاب محافظه کار آلمان بدون نتیجه پایان یافت

نشست رهبران احزاب محافظه کار آلمان بدون نتیجه پایان یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نشست رهبران احزاب حاضر در دولت ائتلافی آلمان بر سر موضوع مهاجران روز یکشنبه نیز بدون نتیجه ای پایان یافت. رهبران احزاب سوسیال دموکرات، اتحادیِۀ

آگهی

نشست رهبران احزاب حاضر در دولت ائتلافی آلمان بر سر موضوع مهاجران روز یکشنبه نیز بدون نتیجه ای پایان یافت.

رهبران احزاب سوسیال دموکرات، اتحادیِۀ سوسیال مسیحی بایرن و اتحادیۀ دموکرات مسیحی آلمان که سه حزب حاضر در دولت ائتلافی این کشور را تشکیل می دهند در این نشست حضور داشتند.

قرار است دیدار دیگری میان این سه حزب روز پنجشنبه به منظور دستیابی به یک راه حل دربارۀ ورود صدها هزار پناهجو به این کشور صورت بگیرد. استقرار مهاجران و تاسیس اردوگاهها و همچنین مراکز بیشتر ثبت نام از موضوعاتی بود که در این نشست دو روزه مطرح شده است.

زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان و رئیس حزب اتحادیۀ سوسیال مسیحی بایرن در پایان این نشست در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: «ما در این نشست به دنبال یک توافق میان دولت های ایالتی و دولت فدرال بر سر محل ساخت این مراکز ثبت نام هستیم. ما معتقدیم که به جای یک مرکز اصلی ثبت نام در مرز، باید این مراکز در مناطق مختلف و سراسر کشور تاسیس شود تا امور مربوط به ثبت نام، کنترل و توزیع این [پناهجویان] را به عهده بگیرند.»

مقامات برخی از ایالات آلمان از جمله بایرن خواهان محدود کردن شمار پناهجویانی هستند که قصد ورود به این کشور را دارند. دو حزب اتحادیۀ دموکرات مسیحی و اتحادیۀ سوسیال مسیحی بایرن روز یکشنبه در یک بیانیه، مواضع مشترک خود در مورد سیاست های دولت برای مهاجران را منتشر کردند. رهبران این دو حزب در این بیانیه خواهان متوقف کردن «تجمیع خانوادگی» به مدت دو سال برای مهاجرانی شدند که دارای پناهندگی نیستند اما به آنها اجازۀ اقامت موقت تا بهبود شرایط زندگی در کشورشان داده شده است.

این نشست پس از آن برگزار شد که رهبر حزب اتحادیۀ سوسیال مسیحی بایرن تهدید کرد در صورتیکه صدراعظم آلمان سیاست ورود مهاجران را تغییر ندهد، به دادگاه شکایت خواهد کرد. رهبران احزاب محافظه کار و بویژه مقامات بایرن سیاست درهای باز دولت آلمان را مورد انتقاد قرار داده اند. این ایالت که یکی از ثروتمند ترین ایالات آلمان است، به دلیل نزدیکی با مرز اتریش، یکی از نخستین مناطقی است که پناهجویان به آن وارد می شوند.

دولت آلمان می گوید در سال ۲۰۱۵ بیش از ۸۰۰ هزار پناهجو را می پذیرد در حالیکه منابع غیررسمی این رقم را بیش از یک میلیون اعلام می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش حملات به سیاستمداران در آلمان؛ آیا پای راست افراطی در میان است؟

اولین دادگاه کودتاچیان آلمانی؛ شهروندان رایش فکر «سرکوب مخالفان» پس از کودتا را هم کرده بودند

پلیس برلین اردوگاه حامیان فلسطین را از محوطه پارلمان برچید