خشم و ماتم فلسطینیان در پی کشته شدن شش نوجوان و یک نوزاد به دست اسرائیل

خشم و ماتم فلسطینیان در پی کشته شدن شش نوجوان و یک نوزاد به دست اسرائیل
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران نفر در شهر الخلیل در کرانه باختری رود اردن در مراسم تشییع جنازه پنج نوجوان فلسطینی ۱۵ تا ۱۸ ساله که در جریان خشونت های اخیر کشته شده بودند

هزاران نفر در شهر الخلیل در کرانه باختری رود اردن در مراسم تشییع جنازه پنج نوجوان فلسطینی ۱۵ تا ۱۸ ساله که در جریان خشونت های اخیر کشته شده بودند شرکت کردند. اسرائیل تا کنون اجساد این نوجوانان را توقیف کرده بود. اما مراسم تشییع جنازه روز شنبه نیز خود به خشونت های تازه انجامید.

آگهی

در شهر بیت فجار نیز یک کودک هشت ماهه بر اثر استنشاق گاز اشک آوری که از سوی سربازان اسرائیلی شلیک شده بود جان خود را از دست داد.

خشونت ها در شهر جنین در شمال سرزمین های فلسطینی نیز به کشته شدن یک نوجوان فلسطینی ۱۷ ساله انجامید. اسرائیل می گوید این نوجوان قصد داشته است تا در یک پست بازرسی پلیس با چاقو به یک مأمور اسرائیلی حمله کند. او بدون آن که به مأموران اسرائیلی آسیبی برساند، خود مورد هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد.

رسانه های فلسطینی می گویند درگیری نه از زمان حمله جوان فلسطینی، بلکه از زمانی آغاز شد که نیروهای اسرائیلی شروع به تیراندازی کردند.

در شش هفته گذشته دست کم ۶۷ فلسطینی بر اثر تیراندازی نیروهای اسرائیلی جان خود را از دست داده اند. در همین مدت ۱۱ اسرائیلی نیز بر اثر حمله با چاقو کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مرگ نوجوان در چالش چیپس تند؛ چیپس‌های «پاکوئی» از فروشگاه‌های آمریکا جمع‌آوری می‌شوند

مرگ یک نوجوان در پی شرکت در «چالش چیپس تند» در ایالات متحده