حمایت هوایی روسیه از عملیات نیروهای سوری و ایرانی و بمباران بیمارستان ها در شمال سوریه

حمایت هوایی روسیه از عملیات نیروهای سوری و ایرانی و بمباران بیمارستان ها در شمال سوریه
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با آغاز نشست بین المللی در وین برای بررسی بحران سوریه، تصاویر غیر حرفه ای نشان از بمباران منطقه حنان سوریه به دست نیروهای روسی دارد. در این

آگهی

همزمان با آغاز نشست بین المللی در وین برای بررسی بحران سوریه، تصاویر غیر حرفه ای نشان از بمباران منطقه حنان سوریه به دست نیروهای روسی دارد. در این تصاویر مردمی مشاهده می شوند که وحشتزده از میان آوار ساختمان ها و دود و گرد و خاک ناشی از انفجار، می گریزند. بنا به گزارش خبرگزاری رسمی ایتالیا، آنسا جنگنده های روسی روز پنج شنبه برای کمک به پیشروی سربازان ارتش سوریه و نیروهای ایرانی مواضع مخالفان دولت بشار اسد در مناطقی از شمال سوریه را بمباران کردند.

مسکو می گوید هواپیماهای این کشور به مواضع داعش و دیگر شورشیان اسلام گرا به ویژه در مناطق حما و حلب حمله کرده اند، اما ساکنان محلی می گویند که تروریست ها در آن مناطقی مواضعی نداشته و تنها غیرنظامیان هدف قرار گرفته اند.

بنا به اعلام سازمان پزشکان بدون مرز، دست کم 35 تن از بیماران و پرسنل پزشکی بیمارستان ها در حملات نظامی اخیر در سوریه جان باخته اند.

یکی از پزشکان این سازمان که در جمع معترضان به بمباران بیمارستان های سوریه در نیویورک حاضر شده، می گوید: «پرسنل بیمارستان و آمبولانس ها مورد حمله قرار گرفته اند، یعنی این که مردم دیگر دسترسی به خدمات بیمارستانی ندارند.»

سازمان نظارت بر حقوق بشر سوریه می گوید از آغاز حملات روسیه در سوریه از یک ماه پیش تاکنون ۵۹۵ نفر کشته شده اند که از این تعداد ۱۸۵ نفر غیر نظامی شامل ۴۶ زن و ۴۸ کودک بوده اند. ۲۷۹ نفر از کشته شدگان را شورشیان میانه رو و اسلام گرایان وابسته به جبهه نصرت تشکیل می دهند و ۱۳۱ نفر دیگر آنان از اسلام گرایان افراطی و جهادگرایان داعش بوده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنش بین آمریکا و عضو ناتو در سوریه؛ پنتاگون: پهپاد ترکیه را زدیم چون تهدیدی علیه نیروهایمان بود

از نیروهای دولتی سوریه تا القاعده و مخالفان اسد؛ عضوگیری از کودکان توسط گروه‌های مسلح افزایش یافت

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟