Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود؛ ایران سومین کشور سانسور کننده اینترنت

تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود؛ ایران سومین کشور سانسور کننده اینترنت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

«خانه آزادی» در گزارش سالانه خود نوشت که جمهوری اسلامی در میان سه کشور اول محدود کننده آزادی اینترنتی در دنیا قرار دارد.

خانه آزادی یک ارگان غیردولتی در آمریکا است که در زمینه تحقیقات و پشتیبانی از دموکراسی، آزادی‌های سیاسی و حقوق بشر فعالیت می‌کند.

براساس این گزارش ایران پس از چین و سوریه از محدودکننده‌ترین کشورها در سانسور اطلاعات آزاد و محتوای منتشر شده در اینترنت است.

این نهاد گفته است که برای پنجمین سال پیاپی، آزادی اینترنتی در سراسر دنیا کاهش یافته است.

در گزارش سالیانه این نهاد گفته شده که در سال گذشته آزادی اینترنتی در ۳۲ کشور جهان کاهش یافته است.

تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود

در رویداد مرتبط دیگری دادستان کل کشور از بررسی فیلترینگ نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام در کمیته بررسی مصادیق مجرمانه خبر داد.

ابراهیم رئیسی، دادستان کل کشور در خصوص فیلترینگ نرم‌افزار پیام رسان تلگرام اظهار داشت: «در جلسه چهارشنبه کمیته بررسی مصادیق مجرمانه، این موضوع در دستور کار قرار گرفته و قرار است بررسی شود و اگر تصمیمی در این خصوص گرفته شود حتما اعلام می‌کنیم.»

وی تاکید کرد: باید فضای مجازی مدیریت شود وگرنه ما شاهد آسیب‌هایی خواهیم بود که این آسیب‌ها به هیچ وجه قابل جبران نیست.

رئیسی ضرورت مدیریت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را ضروری دانست و گفت: «اگر جامعه فضای روانی، حریم خصوصی افراد و اشخاص دچار آسیب شوند جامعه متزلزل خواهد شد و اصل مدیریت فضای مجازی موضوع کاملا مورد تاکید است.»

در همین حال محمد علی اسفنانی در خصوص جلسه روز چهارشنبه «کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه» گفت: گزارشی از وضعیت شبکه‌های اجتماعی در این جلسه ارائه شد و تصمیم گیری در خصوص فیلترینگ تلگرام صورت نگرفت.

وی افزود: تعداد اعضای جلسه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه برای رای گیری فیلترینگ تلگرام به حد نصاب نرسید‬ و تصمیم گیری در این خصوص به جلسات آینده موکول شد.

اسفنانی گفت: از تعداد ۱۳ عضو کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تنها ۶ نفر در این جلسه حضور داشتند و بر این اساس تلگرام فعلا فیلتر نمی‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلگرام: درخواست ایران برای جاسوسی را رد کردیم

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

انتخابات ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با عباس عبدی و محمد مهاجری؛ چه کسی جانشین رئیسی می‌شود؟