اعضای سازمان ملل، تحریم آمریکا علیه کوبا را محکوم کردند

اعضای سازمان ملل، تحریم آمریکا علیه کوبا را محکوم کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کشورهای عضو سازمان ملل متحد، به طور یکپارچه تحریمهای تجاری آمریکا علیه کوبا را محکوم کردند. در نشست روز سه شنبه این سازمان، در اتفاقی کم سابقه ‍‍‍۱۹۱

آگهی

کشورهای عضو سازمان ملل متحد، به طور یکپارچه تحریمهای تجاری آمریکا علیه کوبا را محکوم کردند. در نشست روز سه شنبه این سازمان، در اتفاقی کم سابقه ‍‍‍۱۹۱ عضو از ۱۹۳ عضو سازمان ملل، به قطعنامه محکومیت تحریمها رای مثبت دادند. فقط آمریکا و اسرائیل با این قطعنامه مخالفت کردند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با انتقاد از این قطعنامه گفت که متن آن گامهایی را که اخیرا در راستای نزدیک شدن دو کشور برداشته شده است نادیده گرفته است. نماینده آمریکا همچنین گفت که کوبا بدون توجه به گشایشهای دیپلماتیک اخیر، متنی کاملا مشابه متن قطعنامه سالهای گذشته را ارائه کرده است.

در سالهای اخیر معمولا قطعنامه مجمع عمومی در محکومیت تحریم آمریکا علیه کوبا، با اکثریت بالایی تصویب می شد. سال گذشته سه جزیره کوچک اقیانوس آرام جلسه رای گیری را ترک کردند.

این قطعنامه ضمانت اجرایی ندارد اما هرسال به کوبا فرصتی می دهد تا مخالفت خود را با تحریمها به نمایش بگذارد.

سال گذشته رهبران آمریکا و کوبا با از سرگیری روابط سیاسی موافقت کردند. باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا از کنگره خواسته است که تحریمهای تجاری علیه کوبا را لغو کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استخدام نیرو برای جنگ علیه اوکراین؛ کوبا از کشف یک شبکه قاچاق انسان به روسیه خبر داد

تصاویری از هاوانا؛ هزاران کوبایی حامی دولت یاد خوزه مارتی را گرامی داشتند‌

ویکتور اوربان: مجارستان عجله‌ای برای تصویب پیشنهاد عضویت سوئد در ناتو ندارد