موافقت رئیس جمهوری پرتغال با تشکیل دولت اقلیت

موافقت رئیس جمهوری پرتغال با تشکیل دولت اقلیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رئیس جمهوری پرتغال روز سه شنبه از موافقت خود با شکل گیری دولت اقلیتی که قرار است روز جمعه آینده سوگند یاد کند، خبر داد. دولت اقلیت راست میانه پرتغال

آگهی

رئیس جمهوری پرتغال روز سه شنبه از موافقت خود با شکل گیری دولت اقلیتی که قرار است روز جمعه آینده سوگند یاد کند، خبر داد.

دولت اقلیت راست میانه پرتغال که در انتخابات ابتدای ماه جاری توانست تنها با حدود ۳۶ درصد آراء اکثریت را از آن خود کند، اینک باید منتظر بماند تا مخالفانش که اکثریت پارلمان را تشکیل می دهند، برنامه آنها را بپذیرند و یا اینکه به شکست آنها رای دهند.

پدرو پاسو کوئیلو، در حالی نخست باردیگر عنوان نخست وزیر پرتغال را کسب کرد که حزبش در انتخابات چهارم اکتبر توانست بیشترین آراء را کسب کند اگرچه اکثریت را از دست داد.

بر اساس قانون اساسی پرتغال، دولت جدید باید برنامه خود را تا ۱۰ روز پس از ادای سوگند به پارلمان ارایه دهد. پس از آن نمایندگان پارلمان در مدت سه روز این برنامه را به بحث و رای می گذارند که درصورت عدم پذیرش دولت نوپای اقلیت راست میانه فرومی پاشد.

آقای کوئیلو طی روزهای گذشته در تلاش بوده تا سوسیالیست ها با خود همراه کند اما
سیاستمداران این حزب اعلام کرده اند که قطعا به فروپاشی دولت کنونی راست میانه که بسیاری از وزرای دولت قبلی در آن فعال هستند، رای خواهند داد.

تنش های سیاسی در پرتغال نگرانی ها را نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی در این کشور پس از بحران بدهی های دولتی و سیاست ریاضت اقتصادی ایجاد کرده است.

پاسو کوئیلو در دوران دولت قبلی خود و طی چهار سال گذشته اقداماتی را جهت اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی و افزایش مالیاتها در نظر گرفت و طی سال گذشته اقتصاد این کشور پس از چند سال بحران با اندکی رشد مواجه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی محافظه‌کاران در انتخابات پارلمانی پرتغال همزمان با موفقیت چشمگیر راست‌گرایان افراطی

رای دهندگان پرتغالی در انتخابات پارلمانی با نتیجه‌ای نامعلوم به پای صندوق‌ می‌روند

چرا سیاست مهاجرتی پرتغال سخاوتمندانه است؟