Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

راست گرایان افراطی برنده انتخابات پارلمانی لهستان شدند

راست گرایان افراطی برنده انتخابات پارلمانی لهستان شدند
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در لهستان نشان می دهد حزب «قانون و عدالت» که یک حزب دست راستی افراطی است، با کسب نزدیک به چهل درصد آرا پیروز

آگهی

نتایج اولیه انتخابات پارلمانی روز یکشنبه در لهستان نشان می دهد حزب «قانون و عدالت» که یک حزب دست راستی افراطی است، با کسب نزدیک به چهل درصد آرا پیروز این انتخابات است. به این ترتیب و همان گونه که پیش بینی می شد، پست نخست وزیری به بئاتا شیدلو، نامزد مورد حمایت «قانون و عدالت» رسید و پایان کار حزب میانه رو و نخست وزیر اوا کوپاچ پس از هشت سال رقم خورد.

یاروسلاو کاچینسکی رهبر حزب پیروز در انتخابات و برادر رئیس جمهوری فقید این کشور، به ویژه پیرو سیاست های ضد مهاجرت و ضد اتحادیه اروپاست.

حزب راست میانه «بستر مدنیت» که در این انتخابات شکست خورد، تنها حدود ۲۴ درصد آرا را به دست آورد. خانم کوپاچ از این حزب که طرفدار ایده اتحادیه اروپاست، سال گذشته جانشین دونالد توسک شد. او با انتقاد از گرایش بیش از اندازه آقای کاچینسکی به مذهب، نسبت به ایجاد یک «جمهوری مذهبی» در این کشور کاتولیک هشدار داده بود.

به قدرت رسیدن راست گرایان افراطی بعد از هشت سال ثبات اقتصادی تحت دولت میانه رو این کشور، نگرانی هایی را در مورد بی ثباتی اقتصادی در آینده و سیاست های ضد مهاجرتی این کشور در میان کشورهای دیگر اروپا ایجاد کرده است. لهستان ۳۸ میلیونی در زمان رکود اقتصادی جهانی در سال ۲۰۰۸ میلادی تنها کشوری بود که از این افت اقتصادی بزرگ در امان ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کنیسه‌ یهودیان در پایتخت لهستان با کوکتل مولوتف هدف حمله قرار گرفت

پلیس لهستان برای مقابله با کشاورزان معترض در ورشو گاز اشک آور پرتاب کرد

اتحادیه اروپا ۱۳۷ میلیارد بودجه مسدود شده لهستان را آزاد می‌کند