سرعت؛ همیلتون برای سومین بار قهرمان مسابقات فرمول یک شد

سرعت؛ همیلتون برای سومین بار قهرمان مسابقات فرمول یک شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیروزی پدروسا در روزی که روسی جریمه شد دانی پدروسا، موتور سوار اسپانیایی تیم هوندا فاتح مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ مالزی شد. او مسیر را در ۴۰

پیروزی پدروسا در روزی که روسی جریمه شد

آگهی

دانی پدروسا، موتور سوار اسپانیایی تیم هوندا فاتح مسابقات موتو جی پی جایزه بزرگ مالزی شد. او مسیر را در ۴۰ دقیقه و ۳۷ ثانیه و ۶۹۱ هزارم ثانیه پیمود.

اما این رقابت تحت تاثیر دوئل والنتینو روسی، موتور سوار ایتالیایی تیم یاماها و مارک مارکز، حریف اسپانیایی اش از تیم هوندا قرار گرفت. این دو نفر شانه به شانه هم برای کسب مقام سوم حرکت می کردند.

روسی که برای حفظ جایگاهش در صدر جدول می جنگد یک لحظه تمرکزش را از دست داد و با زدن یک لگد حریفش را از گردونه رقابت خارج کرد. کمیته داوری مسابقات روسی را جریمه کرد و او باید آخرین رقابت فصل را از جایگاه آخر استارت بزند.

خورخه لورنز اسپانیایی هم دوم شد و اختلافش را با روسی به ۷ امتیاز کاهش داد.

چهارمین سالگرد درگذشت مارکو سیمونچلی

چهار سال پیش دنیای موتور سواری مارکو سیمونچلی یکی از ستاره های این ورزش را از دست داد. مارکو در زمان مرگش تنها ۲۴ سال سن داشت.

بیست و سوم اکتبر سال ۲۰۱۱ میلادی مارکو سیمونچلی ایتالیایی بر اثر یک سانحه روی پیست سپنگ مالزی درگذشت. مارکو در بیست و سه سالگی به جمع بزرگان دنیای مسابقات موتو جی پی اضافه شد.

در نخستین فصل نمایش متوسطی داشت، ولی در دومین فصل و پیش از مرگش نشانه هایی از ظهور یک پدیده از خود بروز داد.

جشن قهرمانی همیلتون در آمریکا

لوئیز همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس برای سومین بار قهرمان مسابقات فرمول یک شد. همیلتون ۳۰ ساله در این فصل نمایش تحسین برانگیزی داشت. او با قرار گرفتن روی سکوی نخست رقابت های جایزه بزرگ آمریکا تعداد پیروزی ها فصل خود را به عدد ۱۰ رساند. او پیش تر در سال ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ فاتح مسابقات فرمول یک شده بود.

درخشش میکلسون و بد شانسی اوژیه

آگهی

آندریاس میکلسون، راننده نروژی تیم فولکس واگن قهرمان مسابقات رالی اسپانیا شد. آندریاس ۲۶ ساله با کسب زمان ۳ ساعت و ۲۱ دقیقه و ۴ ثانیه بهترین نمایش را داشت.

اما بد شانس روز یکشنبه سباستین اوژیه فرانسوی بود. او فرمان از دستش در رفت و خودرویش با حفاظ کنار جاده برخورد کرد و آسیب جدی دید. او پس از این سانحه از ادامه رقابت انصراف داد.

یاری ماتی لاتوالا، راننده فنلاندی فولکس واگن با تنها سه ثانیه اختلاف با هم تیمی خود به مقام دوم رسید و دانی سوردا از تیم هیوندا هم به جایگاه سوم بسنده کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

فرمول یک؛ همیلتون با فتح جایزه بزرگ بریتانیا رکوردی جدید برجای گذاشت

فرمول یک؛ گرند پری موناکو از نگاه قهرمان سابق جهان