Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هیلاری کلینتون در برابر جمهوریخواهان؛ ۱۱ساعت دفاع از عملکردش حین حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی

هیلاری کلینتون در برابر جمهوریخواهان؛ ۱۱ساعت دفاع از عملکردش حین حمله به کنسولگری آمریکا در لیبی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنجشنبه با بیان اینکه پیش تر مسئولیت حادثه کنسولگری این کشور در لیبی را پذیرفته است حدود ۱۱ ساعت در برابر

آگهی

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا روز پنجشنبه با بیان اینکه پیش تر مسئولیت حادثه کنسولگری این کشور در لیبی را پذیرفته است حدود ۱۱ ساعت در برابر نمایندگان جمهوریخواه کمیته تحقیق کنگره از عملکرد خود دفاع کرد.

کمیته تحقیقاتی مجلس نمایندگان متشکل از ۷ نماینده جمهوریخواه و ۵ نماینده دمکرات از بیش از یک سال است که درباره حمله سال ۲۰۱۲ میلادی به کنسولگری آمریکا در بنغازی تحقیق می کند.

خانم کلینتون، شاخص ترین چهره دموکراتها برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی، در این جلسه پرسش و پاسخ به رقبای سیاسی اش توصیه کرد تا منافع ملی را مقدم بر سیاست بدانند.

پیتر روسکام، نماینده جمهوریخواه ایالت ایلینوی خطاب به خانم کلینتون گفت: «هیچ کس توصیه نکرد تا کنسولگری بسته شود اما دو سفیر شما چندین، چندین درخواست از شما کردند اما برخورد شما با درخواست آنان این بود.» (آقای روسکام در این هنگام برگه های کاغذی را که در دست داشت از وسط پاره کرد.)

هیلاری کلینتون در پاسخ گفت: « من رئیس سفرا در ۲۷۰ کشور، و کشوری همچون افغانستان بودم جایی که کوتاه مدتی پیش از بازدید من سفارت آمریکا ساعت ها تحت حمله شدید و وحشیانه طالبان قرار گرفت. من بخوبی از خطراتی که متوجه دیپلمات ها و کارمندان ماست آگاهم. کریس استیونز یا هیچکس دیگری توصیه بستن کنسولگری بنغازی را نکرد.»

اما خانم کلینتون اذعان کرد که درخواست های امنیتی کنسولگری آمریکا در بنغازی تامین نشده است.

در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲ افراد مسلح به کنسولگری آمریکا در بنغازی حمله کردند و آن را آتش زدند. کریس استیونز، سفیر وقت آمریکا در لیبی و سه نفر از کارمندان آمریکایی کنسولگری در این حمله کشته شدند.

هیلاری کلینتون که در آن سال وزیر خارجه وقت آمریکا بود، در جلسه روز پنجشنبه گفت آقای استیونز از خطرات کار خود آگاه و خروج آمریکایی ها از لیبی اشتباه بود زیرا بگفته وی، «هر وقت آمریکا از جایی عقب بکشد، افراطی ها جای پا پیدا می کنند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»

فشارها برای کناره‌گیری بایدن از رقابت‌ها؛ پلوسی: شانس دموکرات‌ها در انتخابات مجلس هم به خطر می‌افتد

سوءقصد نافرجام به جان ترامپ و تردیدها در خصوص اقدامات پلیس مخفی آمریکا؛ چه کسی مقصر است؟