Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

برگزاری مراسم اعطای جوایز هشتگانه شاهزاده آستوریاس اسپانیا

برگزاری مراسم اعطای جوایز هشتگانه شاهزاده آستوریاس اسپانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آبیه دو، پایتخت منطقه خودمختار آستوریاس اسپانیا روز جمعه اول آبان (۲۳ اکتبر) میزبان مراسم بین المللی اعطای جوایز شاهزاده آستوریاس بود. برگزیدگان

آگهی

آبیه دو، پایتخت منطقه خودمختار آستوریاس اسپانیا روز جمعه اول آبان (۲۳ اکتبر) میزبان مراسم بین المللی اعطای جوایز شاهزاده آستوریاس بود.

برگزیدگان جوایز هشت گانه آستوریاس که با انجام داوریها از ابتدای ماه مه سال جاری میلادی بتدریج معرفی شده بودند، در این شب در آمفی تئاتر «کامپو آمور» شهر آبیه دو حضور یافتند تا جوایزشان را از فیلیپه ششم، پادشاه اسپانیا دریافت کنند.

از جمله حاضران این شب می توان به نمایندگانی از «دانشنامه ویکی پدیا» اشاره کرد که برنده جایزه بخش «همکاریهای بین المللی» شده بودند.
استر دوفلو، اقتصاددان فرانسوی آمریکایی و برنده جایزه بخش علوم اجتماعی، نمایندگانی از سازمان خیریه «سن ژان دو دیو»، به عنوان سازمان برندۀ جایزه بخش موسوم به «کنکورد» یا صلح، لئوناردو پادورا، روزنامه نگار، نویسنده و فیلمنامه نویس کوبایی و برنده جایزه ادبیات و درنهایت فرانسیس فورد کاپولا، فیلمساز مشهور سینمای هالیوود و برنده جایزه هنر بنیاد پرنسس آستوریاس اسپانیا نیز در این مراسم حضور داشتند.

فرانسیس کاپولا در این مراسم طی سخنانی گفت: «این هیجانی واقعی و از گونه ای انسانی است که کودک این نسل می تواند سریعتر بدود، بالاتر بپرد، موسیقی را به کمک فناوریهای خارق العاده بنوازد و در دنیای سینما رویاها را طبیعی تر و واقعی تر از آنچه ما می توانیم حدس بزنیم نشان دهد.»

جایزه شاهزاده آستوریاس در سال ۱۹۸۱ میلادی بنیان گذاشته شد و هر ساله در هشت رشته ادبیات، علوم اجتماعی، هنر، پژوهشهای علمی و فنی، ارتباطات، همکاریهای بین المللی، ورزش و صلح جهانی اعطا می شود.

هدف از اعطای این جوایز، کمک به ترویج ارزشهای علمی، فرهنگی و انسانی به عنوان بخشی از میراث جهانی بشر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یادگاری سفر یا «آت و آشغال»؟ بساط سوغاتی‌های جنسی و توهین‌آمیز از بارسلون جمع می‌شود

اغفال زنان اوکراینی و بلاروسی؛ روسپی‌خانه قاچاقچیان در اسپانیا کشف و متلاشی شد

یک فرانسوی متهم به سوء قصد علیه نماینده اسپانیا و مظنون به همکاری با ایران در هلند بازداشت شد