کشته شدن محافظ سابق احمدی‌نژاد در سوریه

کشته شدن محافظ سابق احمدی‌نژاد در سوریه
نگارش از Ali Kheradpir
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عبدالله باقری نیارکی، محافظ سابق محمود احمدی‌نژاد پنجشنبه شب در عملیاتی نظامی در شهر حلب سوریه کشته شد.

از وی به عنوان یکی از بانیان هیات «دیوانگان حسینی» یاد شده و قرار است به زودی جسدش به تهران منتقل شود. باقری نیارکی ۳۴ ساله و صاحب دو فرزند دختر بود. برخی از گزارش‌ها حاکی است که از دوران ریاست رئیس جمهوری پیشین بر شهرداری تهران وی در تیم حفاظت محمود احمدی‌نژاد حضور داشته است.

به تازگی اجساد فرشاد حسونی‌زاده و مجید مختاروند، دو تن از اعضای سپاه پاسداران که در سوریه کشته شدند، در تهران تشییع شده است. حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یک روز پیش از کشته شدن عبدالله باقری نیارکی به عنوان یکی دیگر از نیروهای اعزامی سپاه پاسداران به سوریه گفته بود: «ارتش سوریه اکنون عملیات آفندی زمینی را آغاز کرده است و مستشاران نظامی ایرانی نیز فقط در زمینه مبارزه با تروریسم، مشورت می‌دهند. در حالی که مبارزه ارتش سوریه با تروریست‌ها ادامه دارد، ما بر شمار مستشاران خود در سوریه افزوده‌ایم.»

حضور نظامی ایران در سوریه در ابتدا از سوی مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی تکذیب می‌شد. در پی علنی شدن دخالت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ داخلی سوریه، مقامات ایران تاکید کرده‌اند که نیروهای نظامی ایران تنها به فرماندهان ارتش این کشور مشاوره می‌دهند. رسانه‌های دولتی ایران از نظامیان کشته شده در سوریه با عنوان «مدافعین حرم» یاد می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد