مکزیک؛ بازداشت شش نفر که در فرار ال چاپو از زندان نقش داشته اند

مکزیک؛ بازداشت شش نفر که در فرار ال چاپو از زندان نقش داشته اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شش نفر از جمله خلبانی که ال چاپو، رهبر بزرگترین باند مواد مخدر را پس از فرار از زندان به منطقه ای امن منتقل کرد، بازداشت شده اند. در میان افراد

آگهی

شش نفر از جمله خلبانی که ال چاپو، رهبر بزرگترین باند مواد مخدر را پس از فرار از زندان به منطقه ای امن منتقل کرد، بازداشت شده اند.

در میان افراد دستگیر شده، نام شوهر خواهر ال چاپو نیز به چشم می خورد. گفته می شود این فرد مسئول اصلی حفاری تونل زیر زمینی یک و نیم کیلومتری برای فرار خواکین گوسمان، معروف به ال چاپو از زندان بوده است. پلیس مکزیک سه تن از نگهبانان زندان را به جرم همدستی با ال چاپو بازداشت کرده اند.

فرار خارق العاده بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر مکزیک از زندان، یکی از دغدغه های کنونی انریکه پنا نیتو، رییس جمهوری مکزیک است. این فرار در ماه ژوئیه گذشته اتفاق افتاد و دولت مکزیک برای هرگونه اطلاعاتی که به دستگیری ال چاپو کمک کند ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار جایزه تعیین کرده اند.

ال چاپو رهبر کارتل سینالوآ است. وی یکبار دیگر نیز موفق شده بود در سال ۲۰۰۱ از زندان فرار کند. دولت ایالات متحده نام وی را در لیست قدرتمندترین رهبران گروههای جرایم سازمان یافته قاچاق مواد مخدر جهان قرار داده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نستور پرز سالاس، یکی از «مخوف‌ترین جنایتکاران مکزیک» و عامل قتل خانواده‌های نظامیان بازداشت شد

خرس سیاه برنامه پیک‌نیک خانواده وحشت‌زده را به هم زد

پاسخ دانشمندان به یک سوال: آیا اجساد رونمایی شده در کنگره مکزیک متعلق به موجودات فرازمینی است؟