Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بکن بائر هم به فهرست مظنونان فیفا اضافه شد

بکن بائر هم به فهرست مظنونان فیفا اضافه شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پای دو چهره دیگر دنیای فوتبال هم به قضیه رسوایی های فیفا و تحقیقات کمیته اخلاق این سازمان باز شد. فرد اول کسی نیست جز فرانس بکن باوئر، اسطوره فوتبال

آگهی

پای دو چهره دیگر دنیای فوتبال هم به قضیه رسوایی های فیفا و تحقیقات کمیته اخلاق این سازمان باز شد. فرد اول کسی نیست جز فرانس بکن باوئر، اسطوره فوتبال آلمان.

بکن باوئر هفتاد ساله که در مورد میزبانی آلمان در سال ٢٠٠٦ پرونده مفتوح دیگری دارد، عضو کمیته اجرایی بود که در نهایت روسیه و قطر را برای میزبانی جام های جهانی ۲۰۱۸ و ٢٠٢٢ برگزید.

اما فرد دوم کسی نیست جز آنخل ماریا ویار، شماره دوی یوفا که با تعلیق میشل پلاتینی، موقتا سکان هدایت کنفدراسیون فوتبال اروپا را در دست گرفته است.

این در حالیست که طرح رییس پرسابقه فدراسیون فوتبال اسپانیا برای میزبانی مشترک اسپانیا- پرتغال در جام جهانی ٢٠١٨ ناکام ماند و میزبانی از آن روسها شد.

بدین ترتیب علاوه بر بلاتر و پلاتینی که به تازگی از سوی کمیته اخلاق فیفا نود روز معلق شده اند، نه نفر دیگر از جمله بکن باوئر و ویار نیز در فهرستی قرار گرفتند که فیفا از آنها تحقیق خواهد کرد. کمیته اخلاق فیفا ضمن تایید رسمی این خبر، و بدون اشاره به جزئیات بیشتر، روز چهارشنبه از ارسال پرونده بکن باوئر و ویار به دایره قضایی و صدور رای قریب الوقوع در مورد این دو خبر داد.

از سوی دیگر احتمال می رود فیفا پیش از پایان مدت تعلیق بلاتر و پلاتینی، رای نهایی خود را در مورد این دو نفر صادر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانتس بکن بائر، قیصر فوتبال آلمان در ۷۸ سالگی درگذشت