پیستوریوس باقی دوران محکومیتش را در حبس خانگی سپری خواهد کرد

پیستوریوس باقی دوران محکومیتش را در حبس خانگی سپری خواهد کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حبس خانگی اسکار پیستوریوس قهرمان دوومیدانی المپیک و پارالمپیک آفریقای جنوبی آغاز شد. وی به دلیل قتل نامزدش ریوا استین کمپ، یکسال از پنج سال دوره

آگهی

حبس خانگی اسکار پیستوریوس قهرمان دوومیدانی المپیک و پارالمپیک آفریقای جنوبی آغاز شد. وی به دلیل قتل نامزدش ریوا استین کمپ، یکسال از پنج سال دوره محکومیت را در زندان پروتوریا گذراند و اکنون باقی باقی دوران حبس را در خانه عموی ثروتمندش در پروتوریا سپری خواهد کرد.

سخنگوی خانواده پیستوریوس گفت: “بسیار مهم است که اعلام کنم دوران محکومیت اسکار کاهش پیدا نکرده است. دوران محکومیت وی تنها وارد دوره جدیدی شده است و همچنان کاملا تحت کنترل دستگاه قضایی خواهد بود.”

اسکار پیستوریوس در اکتبر سال ۲۰۱۴ بدلیل قتل غیرعمد گناهکار شناخته شد.

یکی از ساکنان پروتوریا در اینباره می گوید: “امروز روز تاریکی برای عدالت در آفریقای جنوبی است و اشتباهات گذشته را به مردم یادآور می شود.”

دیگری اما می گوید: “هر جرمی که هم مرتکب شده باشد فکر می کنم او حالا متوجه شده که اشتباه کرده است و شاید شایسته آن باشد که فرصتی دوباره به او بدهیم.”

پیستوریوس، ۲۸ ساله، ریوا استین کمپ را از پشت در قفل شده دستشویی به ضرب گلوله کشت اما در دادگاه ادعا کرد به تصورش غریبه ای را که وارد خانه شده بود را از پای درآورده است.

خانواده استین کمپ از صدور حکم پنج سال حبس برای این ستاره اهل آفریقای جنوبی اعلام نارضایتی کردند و گفتند این حکم تطابقی با جنایتی که انجام شده است ندارد و مجازات لازم و کافی یک قاتل نیست.

این در حالی است که دادستان قرار است ماه آینده رسما برای حکم جاری درخواست تجدید نظر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمایت آفریقای جنوبی از فلسطینی‌ها چگونه با پرونده نسل‌کشی در این کشور عجین شده است؟

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند

دونده المپیک یک دهه پس از قتل دوست دخترش حکم آزادی مشروط گرفت