رئیس جمهوری چین و هیات همراه وارد لندن شدند

رئیس جمهوری چین و هیات همراه وارد لندن شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین دوشنبه شب وارد لندن شد و به اتفاق همسرش مورد استقبال فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا قرار گرفت. در نخستین سفر رسمی رئیس

آگهی

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین دوشنبه شب وارد لندن شد و به اتفاق همسرش مورد استقبال فیلیپ هاموند، وزیر خارجه بریتانیا قرار گرفت.

در نخستین سفر رسمی رئیس جمهوری چین به بریتانیا طی یک دهه گذشته، هیاتی متشکل از دهها تن از بازرگانان و مدیران شرکت های مهم مالی، تجاری و انرژی شی جین پینگ را همراهی می کنند.

این دیدار با انتقادهای فعالان و مدافعان حقوق بشری روبرو شده است. آنها دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا را به چشم پوشی نسبت به موارد نقض حقوق بشر در چین متهم می کنند.

ربیا قادر، مدیر کنگره جهانی ایغور با انتقاد از این سفر گفت: «خیلی تاسف انگیز است که آنها برای رئیس جمهور شی فرش قرمز پهن کرده اند. آنها باید بدانند که قرمزی این فرش از خون مردم ایغور، تبت و مخالفان دولت چین گرفته شده است.»

اما سفر چهار روزه هیات چینی به بریتانیا بعنوان آغاز یک دوره طلایی در مناسبات دو کشور محسوب می شود. دولت بریتانیا به خوبی از اهمیت این دیدار برای جذب سرمایه گذاری در زیرساخت ها و انرژی هسته ای آگاه است.

انتظار می رود در جریان این سفر، توافقنامه هایی در حوزه انرژی، تجارت و فرهنگ به امضای طرفین برسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان