بلاتکلیفی پناهجویان در آلمان

بلاتکلیفی پناهجویان در آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برای بسیاری از آوارگان سوری که جنگ داخلی، آنها را مجبور به فرار از کشورشان کرده است، آلمان مقصد خوبی به شمار می رود. چرا که رهبران این کشور بر خلاف

آگهی

برای بسیاری از آوارگان سوری که جنگ داخلی، آنها را مجبور به فرار از کشورشان کرده است، آلمان مقصد خوبی به شمار می رود. چرا که رهبران این کشور بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، در صحبتهای خود از پذیرش پناهجویان استقبال کردند.

اما شمار بالای پناهجویان باعث شده است که مقامهای اداره مهاجرت آلمان نتوانند پرونده بسیاری از آنها را بموقع بررسی کنند.

قصه خانواده حبشیه که از سوریه به آلمان آمده اند، قصه بسیاری از پناهجویان است. آنها پس از یک هفته بلاتکلیفی در یکی از شهرهای در آلمان، دو هفته قبل به برلین آمدند. اما هنوز حتی معاینه پزشکی نشده اند. اقدامی که اولین گام در پرونده مهاجرت محسوب می شود.

ریم می گوید: «ما فقط اینجا می نشینیم و زمان را می کشیم. ما حتی برای اولین مرحله پرونده پناهندکی خود کاری انجام نداده ایم.»

ریم، 19 ساله است و به همراه برادر و خواهر و مادر 44 ساله اش راهی سفر پرخطر فرار از سوریه به اروپا شدند.

در کنار کارمندان دولت، شماری از مردم آلمان هم به عنوان داوطلب در مراکز اسکان مهاجران مشغول به کار هستند.

جولیوس روئنبک، که نوازنده موسیقی است در مرکز مهاجران به طور داوطلبانه به پناهجویان کمک می کند. او می گوید: «ما با آنها صحبت می کنیم. درباره رنجها و مشکلاتشان و درباره صبر و تحملشان. به زبان آلمانی هم با آنها صحبت می کنیم. تلاش می کنیم که کمی آلمانی یاد بگیرند. چون در درازمدت، زبان آلمانی کلید موفقیت آنها در این کشور است.»

در ماه گذشته میلادی، نام بیش از 164 هزار نفر به عنوان پناهجو در آلمان ثبت شد. مقامهای این کشور تخمین می زنند که تا پایان سال جاری میلادی شمار پناهجویان جدید در آلمان به یک میلیون نفر برسد.

پارلمان آلمان روز پنجشنبه قانونی را تصویب کرد که در عین حال که شرایط را برای پناهجویان از کشورهایی که امن شناخته می شوند سخت تر می کند، اما هدفش سرعت بخشیدن به روند بررسی پرونده های پناهجویان واقعی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سه آلمانی به ظن جاسوسی برای چین دستگیر شدند

پروژه هوافضای آلمان؛ چطور می‌توان در عرض ۶۰ روز با خوابیدن روی تخت ۱۸ هزار یورو درآمد داشت؟

آلمان دو فرد مظنون به جاسوسی برای روسیه را بازداشت کرد