اسکار پیستوریوس از زندان به حبس خانگی منتقل می شود

اسکار پیستوریوس از زندان به حبس خانگی منتقل می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اسکار پیستوریوس، قهرمان آفریقای جنوبی که به «قتل غیرعمد» دوست دخترش محکوم شده است، هفته آینده از زندان به حبس خانگی منتقل می شود. بر اساس قوانین

آگهی

اسکار پیستوریوس، قهرمان آفریقای جنوبی که به «قتل غیرعمد» دوست دخترش محکوم شده است، هفته آینده از زندان به حبس خانگی منتقل می شود. بر اساس قوانین آفریقای جنوبی با توجه به این که آقای پیستوریوس یک سال از دوره پنج سال محکومیت خود را در زندان سپری کرده است، می تواند زمان باقیمانده حبس خود را تحت نظارت، در حبس خانگی بگذراند.

آقای پیستوریوس سال گذشته به دلیل آن چه قاضی «قتل غیرعمد» تشخیص داد به پنج سال زندان محکوم شد. اما دادستان به این حکم اعتراض کرده است و خواهان محکوم شدن او به «قتل عمد» است. دادگاه رسیدگی به درخواست دادستان حدود سه هفته دیگر برگزار می شود.

جسد ریوا استینکمپ، دوست دختر اسکار پیستوریوس، زمستان دو سال قبل در حمام خانه این دو پیدا شد. آقای پیستوریوس پذیرفته است که با شلیک گلوله از تفنگی که در خانه داشت دوست دختر خود را کشته است اما می گوید که او را با دزد اشتباه گرفته بود.

اسکار پیستوریوس که توانسته بود با دو پای مصنوعی در رقابتهای المپیک لندن با ورزشکاران غیر معلول به رقابت بپردازد در آفریقای جنوبی قهرمانی ملی به شمار می رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونده المپیک یک دهه پس از قتل دوست دخترش حکم آزادی مشروط گرفت

حامیان فلسطین در تظاهرات هزاران نفری در آفریقای جنوبی: سفیر اسرائیل اخراج شود

دانشمندان: صدای انسان برای حیوانات وحشی از غرش شیر هم ترسناک‌تر است