فولکس واگن برای هشت و نیم میلیون دستگاه خودروهای خود فراخوان می دهد

فولکس واگن برای هشت و نیم میلیون دستگاه خودروهای خود فراخوان می دهد
نگارش از Soroush Alavi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نهاد ناظر بر فعالیتهای بخش خودرو در آلمان از شرکت فولکس واگن خواسته تا نسبت به فراخواندن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه اتومبیل ساخت این کمپانی اقدام

نهاد ناظر بر فعالیتهای بخش خودرو در آلمان از شرکت فولکس واگن خواسته تا نسبت به فراخواندن ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه اتومبیل ساخت این کمپانی اقدام کند. این تقاضا در پی رسوایی مجهز بودن برخی از خودروهای ساخت این شرکت به نرم افزارهای مختل کننده تستهای آلایندگی هوا مطرح می شود.

آگهی

الکساندر دوبرینت، وزیر راه و ترابری آلمان گفت: «براساس برآوردهای نهاد ناظر بر فعالیتهای بخش خودرو در آلمان این تعداد از اتومبیلها دارای موتورهای مجهز به سیستم مختل کننده تستهای میزان آلایندگی هوا هستند. فولکس واگن باید این نرم افزارها را از خودروها حذف و تدابیری برای انطباق با قوانین ضد آلایندگی هوا اتخاذ کند.»

فولکس واگن در آخرین ارزیابی های خود اعلام کرد حدود ۱۱ میلیون دستگاه از خودروهای ساخت این شرکت مجهز به نرم افزارهای مختل کننده تستها بوده اند. براساس آخرین خبرها این کمپانی برای هشت و نیم میلیون دستگاه خودروهای خود در اروپا فراخوان خواهد داد.

از سوی دیگر خبرها از بازرسی پلیس ایتالیا از دفتر فولکس واگن در شهر ورونا و دفتر مرکزی لامبورگینی کمپانی وابسته به فولکس واگن در شهر بلونیا حکایت دارد. لامبورگینی سازنده خودروهای اسپورت در سال ۱۹۹۸ میلادی به تملک فولکس واگن درآمده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تولید جهانی خودرو به سطح ۱۰ سال پیش برگشت؛ تلاش ایران برای جبران سقوط ۲ سال پیش

تویوتا یاریس به‌عنوان خودروی سال اروپا برگزیده شد

افت فروش مرسدس بنز از بی‌ام‌دبلیو پیشی گرفت؛ کاهش ۱۳ درصدی خریدار خودرو در اروپا